Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: në veri

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Haradinaj për situatën në veri: Duhet koordinim i brendshëm dhe me partnerët ndërkombëtarë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje partnerëve të sigurisë, posaçërisht Uashingtonit, që ta marrin nën kontroll...

Tensionet në veri të Kosovës, serbët thërrasin protestë në këtë datë

I ashtuquajturi “shtabi i krizës së popullit serb nga veriu i Kosovës” bëri thirrje për protestë më 22 dhjetor “për shkak të kërcënimeve të...

Abdixhiku për gjendjen në veri: Albin Kurti ka rënë në kurthin e Serbisë

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Kurtin për gjendjen e tensionuar në veri të Kosovës. Përmes një shkrimi në “Facebook”, Abdixhiku thotë se...

Situata në veri, Jashari: Jemi të gatshëm t’i dalim zot vendit tonë

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka thënë se Kosova si shtet i pavarur, është ndërtuar mbi parimet demokratike që sigurojnë liri dhe të drejta...

KFOR-i për situatën në veri: Me rëndësi të shmanget përshkallëzimi i ri, rruga drejt paqes është dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit

Misioni i KFOR-it njoftoi sot se e vetmja rrugë drejt paqes është që Beogradi dhe Prishtina t’i zgjidhin çështjet e tyre përmes dialogut dhe...

‘Tensionet në veri’, Tahiri: Pa amerikanët, situata ka potencial të përkeqësohet

Ish-kryenegociatoria, Edita Tahiri, ka folur për situatën në veri të vendit, sipas saj, situata në veriun e Kosovës është shqetësuese, prandaj duhen matur mirë...

Situata e sigurisë në veri vazhdon të jetë e brishtë, barrikadat mbeten në vendet e njëjta

Situata e sigurisë në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë sikurse edhe në ditët e kaluara, thanë të martën nga Policia e...

Qetë në veri, rrugët vazhdojnë të jenë të bllokuara – mbyllen shkollat e dyqanet

Situata e përgjithshme në veri të vendit aktualisht është e qetë. Rrugët në drejtim të kufijve Jarinje dhe Bërnjak vazhdojnë të mbeten të bllokuara. Nxënësit...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj...