Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: franca

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha sot se Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë, por ai parashtroi kushte të...

Argjentinë-Francë, trajneri i Marokut e thotë hapur skuadrën që e mbështetë

Trajneri i Marokut, Walid Regragui, ka përgëzuar paraqitjen e skuadrës së tij në Kampionatin Botëror në Katar dhe ka zbuluar se kë dëshiron të...

Franca e shqetësuar me situatën në veri, kërkon uljen e tensioneve

Franca ka reaguar pas vendosjes së barrikadave nga serbët në veriun e Kosovës. Në një deklaratë të Ministria e Jashtme, shpreh shqetësimin lidhur me situatën...

Paris, shumë lagje pa energji elektrike

Shumë lagje në kryeqytetin e Francës, Paris, janë në errësirë për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike. Shumë rrugë në zonat 1, 3, 4 dhe...

10 dhjetori, dita kur ishte ndarë çmimi i parë Nobel

Më 10 dhjetor të vitit 1901, ishin ndarë për herë të parë Çmimet Nobel. Pas negociatave të tejzgjatura, pjesërisht me qeverinë franceze, e cila kishte...

Osmani priti ambasadorin francez Guérot, biseduan për marrëdhëniet bilaterale

Presidentja Vjosa Osmani, sot priti në takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Olivier Guérot, me të cilin bisedoi për marrëdhëniet bilaterale, koordinimin e Kosovës...

Franca shkon në pushim me epërsi minimale ndaj Polonisë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ballafaqimit ndërmjet Francës dhe Polonisë. Fituesi i kësaj ndeshje do të shkojë në mesin e tetë skuadrave më...

Francë-Poloni, formacionet zyrtare

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira në Kupën...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...