Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

ISP Broadcast

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi në Ferizaj bënte kalkulime ta rëzonte FC Malishevën nga Superliga.

Ai tha se Agim Ademi kishte bërë kalkulime duke kurdisur ndeshje, për ta siguruar mbijeteseën Ferizaji.

“Klubi i Malishevës përmendej në çfardo forme si një klub potencial për rënie nga liga, nga bisedat joformale rezultonte se Malisheva nuk e ka përkrahjen e FFK-së apo të Agim Ademit dhe kësisoji do të duhej të largohej nga superliga. Sot, Malisheva ka siguruar ekzistencën në Superligën e Kosovës”, ka shkruar Selmani.
“Po, Malisheva mbase ishte në vdekje klinike, megjithatë klubi i “Katunit dhe i katunarve!”, u mobilizuan, i ranë rrugës trup nëpër lloq dhe ia dolën, dhe ia dolën me dinjitet, deri sa “Sheherlitë” ende me kalkulator në dorë”, ka përfunduar ai.
Kujtojmë që skuadra e Malishevës e ka siguruar ekzistencën në Superligë, kurse Ferizaj do të luajë në Barazh me Lirinë e Prizrenit.
/TV Arbëria
spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...