Të fundit:

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Sekuestrohen 24 thika në Merdarë, policia nis hetimet

Policia Kufitare e Kosovës në Merdare, gjatë realizimit të...

Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ronaldo thyen heshtjen: Ëndrra është gjallë, përpara Portugali

ISP Broadcast

Cristiano Ronaldo e ka thyer heshtjen e tij pasi që e nisi ndeshjen nga banka rezervë në përballjen mes Portugalisë e Zvicrës në kuadër të eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos e morri vendimin për ta lënë Ronaldon në bankën rezervë, pasi që superylli portugez reagoi i nevrikosur pasi që u zëvendësua në ndeshjen finale të grupit kundër Koresë së Jugut, raporton KosovaPress.

Ronaldo, i cili u inkuadrua në lojë nga banka rezervë 17 minuta para se të përfundonte ndeshja kundër Zvicrës, e uroi Santosin për përzgjedhjen e lojtarëve në fitoren 6:1 mbrëmë.

“Ditë e mrekullueshme për Portugalinë, me një rezultat historik në ngjarjen më të madhe në botën e futbollit. Paraqitje e nivelit botëror nga një skuadër përplot me talent dhe të rinj. Seleksionimi jonë ishte për tu uruar. Ëndrra është gjallë! Deri në fund! Përpara Portugalia”, shkruante Ronaldo në “Instagram”. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Çfarë do të thotë të falësh dikë me zemër

“Të falësh dikë nuk do të thotë ta dënosh...

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj në fshatin e saj të lindjes. Ndërsa, Prokuroria bënë thirrje të respektohet e drejta e privatësisë...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave në oborrin e shtëpisë së një ndërtese në Berlin, njoftoi policia të dielën. 30-vjeçari thuhet se...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura sa i përket ngjyrës së syve. Ngjyrë kafe apo të zezë, ata jeshilë apo të...