Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Tag: Zvicra

spot_imgspot_img

Zvicra e mbështet KFOR-in në heqjen e barrikadave në veri

Pas njoftimit të KFOR-it se po kryen disa operacione për t’i hequr barrikadat e mbetura në veri të Kosovës, ka reaguar edhe misioni i...

Zvicra kërkon relaksim të situatës mes Serbisë dhe Kosovës

Zvicra i ka përsëritur thirrjet e saj për të gjitha palët e përfshira në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës që të mos përkeqësojnë më...

Dollari ra, euro pranë nivelit më të lartë në gjashtë muajt e fundit

Dollari u ul sot kundrejt euros dhe funtes, pranë nivelit më të ulët disa mujor, pas rënieve brenda natës të nxitura nga të dhënat...

Zvicra mund të luaj në Beograd, serbët sytë nga Shaqiri dhe Xhaka

Pas ndeshjes në 1/8 e Botërorit, zviceranët iu drejtuan një cikli të ri kualifikimi për Kampionatin Evropian. Zvicra do të luajë në “Grupin I” me...

Ronaldo thyen heshtjen: Ëndrra është gjallë, përpara Portugali

Cristiano Ronaldo e ka thyer heshtjen e tij pasi që e nisi ndeshjen nga banka rezervë në përballjen mes Portugalisë e Zvicrës në kuadër...

Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë, kjo është arsyeja

Pas fitores 3-2 ndaj Serbisë, entuziazmi rreth Granit Xhakës e tejkaloi hyrjen në 1/8 e finales për Zvicrën, por njeriu tjetër që dha kontribut...

​Mediumi zviceran: Rrnoftë Granit Xhaka

Granit Xhaka ishte edhe njëherë në qendër të vëmendjes në Kampionatin Botëror pasi ishte njëri nga më meritorët në radhët e Kombëtares së Zvicrës...

Në Zvicër frikësohen se FIFA mund të hapë hetime ndaj Xhakës për gjestin e bërë dhe fanellën e Jasharit

Granit Xhaka ka zhvilluar një ndeshje spektakolare për Zvicrën në fitoren 3-2 ndaj Serbisë. Si një kapiten i vërtetë, Xhaka tregoi lidership duke udhëhequr Zvicrën...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...