Të fundit:

Drejtori i AKI-së nis raportimin në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit...

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund...

“Rasti i 53-milionëshit”, ish-ministri Lutfi Zharku sot pritet të dëgjohet si dëshmitar

Lutfi Zharku, ish-ministër i Infrastrukturës sot pritet të dëgjohet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Botërori, nis sot faza e eliminimit direkt

ISP Broadcast

Kampionati Botëror “Katar 2022” po vazhdon të bëhet edhe më interesant, ku turneu ka prekur tani fazën eliminatore.

Sot do të zhvillohen dy përballjet e para të 1/8-ës së finales së këtij Botërori, ku ndeshja hapëse është ajo mes Holandës dhe Amerikës, raporton KosovaPress.

“Tulipanët” do të kërkojnë të rigjejnë lavdinë e dikurshme dhe të vazhdojnë garën, ndërsa Shtetet e Bashkuara kërkojnë suksesin në futboll edhe pse me kapitenin Christian Pulisic në dyshim për sfidën e sotme.

Ndeshja mes Holandës dhe Amerikës zhvillohet me fillim nga ora 16:00 në stadiumin “Khalifa International” të Dohas.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe Kombëtarja e Argjentinës, e cila përballet me atë të Australisë.

Messi me shokë janë favoritë në këtë ndeshje dhe çdo rezultat tjetër do të ishte befasi për tifozët. Botërori është trofeu i munguar për Messin dhe argjentinasit mnedojnë se ky është viti kur ata duhet të shkëlqejnë pasi “Katari” do të jetë e fundit Kupë Bote për yllin e tyre.

Stadiumi “Ahmad bin Ali” do të jetë nikoqir i ndeshjes mes Argjentinës e Australisë, e cila fillon nga ora 20:00.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme të Kampionatit Botëror “Katar 2022” e gjeni më poshtë.

Faza eliminatore (1/8)

16:00 Holanda – Amerika (Stadiumi Khalifa International)

20:00 Argjentina – Australia (Stadiumi Ahmad bin Ali)/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Drejtori i AKI-së nis raportimin në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit...

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund...

“Rasti i 53-milionëshit”, ish-ministri Lutfi Zharku sot pritet të dëgjohet si dëshmitar

Lutfi Zharku, ish-ministër i Infrastrukturës sot pritet të dëgjohet...

Ballkani paralajmëron tifozët e Dinamo Zagrebit

Ballkani do të ballafaqohet me Dinamo Zagrebin në xhiron...

Drejtori i AKI-së nis raportimin në Komision me dyer të mbyllura

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Petrit Ajeti ka nisur raportimin e tij në Komisionin për Mbikëqyrjen e kësaj agjencie. Raportimi i tij...

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund të blihet përmes SMS. Lajmi është dhënë nga nënkryetarja e Prishtinë, Donjeta Sahatçiu. “Shumë e lumtur...

“Rasti i 53-milionëshit”, ish-ministri Lutfi Zharku sot pritet të dëgjohet si dëshmitar

Lutfi Zharku, ish-ministër i Infrastrukturës sot pritet të dëgjohet në cilësinë e dëshmitarit, në rastin e njohur si “53-milionëshi”. Në këtë rast të akuzuar për...