Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Raportime të rreme për bomba në të gjithë Kroacinë

ISP Broadcast

Raportimet për bomba në disa qytete kroate, Zagreb, Labin, Poreç, Karlovac, Varazhdin, Shibenik, Gospiq, janë të rreme, kanë konfirmuar autoritetet.

Emailet me raportime për bomba në gjykata, qendra tregtare dhe gjoja në qeveri janë marrë mëngjesin e sotëm dhe punonjësit në të gjitha institucionet që kanë marrë kërcënimin janë evakuuar.

Policia e Istrias njoftoi se në lokacionet në Labin dhe Poreç, nga inspektimi nuk janë konfirmuar pretendimet për mjet shpërthyes.

Mëngjesin e sotëm, dyqanet në Arena Center kanë marrë njoftim për një bombë të vendosur, është bërë e ditur në faqen e qendrës në Facebook.

Policia e Karlovacit konfirmoi gjithashtu se kërcënimi me bombë i bërë në Gjykatën e Qarkut atje ishte i rremë.

Raportet e rreme, u konfirmua, arritën edhe në Gjykatën e Qarkut në Varazhdin, dhe e njëjta u vërtetua nga kontrollet në Shibenik dhe Gospiq.

Raportimet për bomba të vendosura mbërritën mëngjesin e sotëm pothuajse në të gjitha gjykatat në Kroaci.

“Dy administratat e mbetura policore: Krapina-Zagorje dhe Pozhega-Sllavoni” njoftuan se MPB-ja ka marrë një informatë anonime për gjoja të vendosura mjete shpërthyese në objektet/ndërtesat e organeve të drejtësisë.

Ata deklaruan se organet gjyqësore në të gjithë Kroacinë ishin të mbuluara nga informacione anonime, raportojnë mediat kroate. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...