Të fundit:

Gashi: Spanja në mënyrë të poshtër na përjashtoi nga Evropiani i Karatesë

Spanja është bërë edhe njëherë tjetër pengesë që Kosova...

Kurti: Preokupimet kryesore, hapja e arkivave në Beograd, zbulimi i varrezave masive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas Krushës së Madhe...

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës...
ISP BroadcastISP Broadcast

Rama uron me Dua Lipën 110-vjetorin e Pavarësisë, i dorëzon këngëtares pasaportën shqiptare

ISP Broadcast

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar shqiptarët për Festën e Flamurit dhe ka thënë se kjo është ditë e bekuar e kombit. Urimin për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Rama e ka përcjellur me një fotografi ku i ka dorëzuar pasaportën këngëtares nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa e cila të dielën e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Ylli botëror do të përformojë sonte në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të përmbyllur aktivitetet e shtetit shqiptar, për festën e Pavarësisë.

MIRËMËNGJES, dhe me qytetaren më të re të Shqipërisë, ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë, këtë ditë të bekuar të kombit tonë që sot do të mbyllet me Duan në Sheshin Skënderbe”, ka shkruar Rama.

Koncerti i këngëtares me prejardhje nga Kosova shënon përmbylljen e turit të saj botëror dhe do të jetë falas për të gjithë.

Dua Lipa është pritur dje nga kreu u shtetit shqiptar, Bajram Begai i cili ka dorëzuar shtetësinë shqiptare.

Këngëtare shqiptare është e vlerësuar me çmime ndërkombëtare por gjithashtu është aktive në misione sociale, siç janë fushatat për të drejtat e njeriut./TV Arbëria

 

LEXO EDHE:

https://www.arberia.tv/dua-lipa-merr-nenshtetesine-shqiptare/?fbclid=IwAR1LOZlrO9a0RaXoWXQTxyCNRKKw86qUg7nKwmoUl2OHw8NA5INfY7AnZLU

spot_img

Të fundit

AAK sot mban konferencë për media

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot do të mbajë...

Analistët: Aneksi mjaft i paqartë; Marrëveshja e panënshkruar por obligative

Analistët politikë në vend po konsiderojnë se Aneksi i...

Kaçaniku: Konsumatorët s’respektohen fare në Kosovë, megjithëse janë kontribuuesit kryesorë në buxhetin e shtetit

Ndonëse konsumatorët janë të mbrojtur ligjërisht edhe në Kosovë,...

Shahini: Rënia ekonomike në 3% shkaku i mungesës së investimeve kapitale dhe bllokimit të parave

Kryetari i Aleancës së Kosovës të Biznesit (AKB), Agim...

AAK sot mban konferencë për media

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot do të mbajë konferencë për media në orën 12:00. Arsyeja nuk është bërë e ditur. “Sot me fillim në ora...

Analistët: Aneksi mjaft i paqartë; Marrëveshja e panënshkruar por obligative

Analistët politikë në vend po konsiderojnë se Aneksi i zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi, publikuar nga Bashkimi Evropian, është shumë i...

Kaçaniku: Konsumatorët s’respektohen fare në Kosovë, megjithëse janë kontribuuesit kryesorë në buxhetin e shtetit

Ndonëse konsumatorët janë të mbrojtur ligjërisht edhe në Kosovë, shkeljet e të drejtave të tyre janë mjaft të shpeshta. Nga shoqata “Konsumatori” thonë se konsumatorët...