Të fundit:

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehët popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...
ISP BroadcastISP Broadcast

Rama uron me Dua Lipën 110-vjetorin e Pavarësisë, i dorëzon këngëtares pasaportën shqiptare

ISP Broadcast

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar shqiptarët për Festën e Flamurit dhe ka thënë se kjo është ditë e bekuar e kombit. Urimin për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, Rama e ka përcjellur me një fotografi ku i ka dorëzuar pasaportën këngëtares nga Kosova me famë botërore, Dua Lipa e cila të dielën e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.

Ylli botëror do të përformojë sonte në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të përmbyllur aktivitetet e shtetit shqiptar, për festën e Pavarësisë.

MIRËMËNGJES, dhe me qytetaren më të re të Shqipërisë, ju uroj të gjithëve gëzuar përvjetorin e 110 të Flamurit të Pavarësisë, këtë ditë të bekuar të kombit tonë që sot do të mbyllet me Duan në Sheshin Skënderbe”, ka shkruar Rama.

Koncerti i këngëtares me prejardhje nga Kosova shënon përmbylljen e turit të saj botëror dhe do të jetë falas për të gjithë.

Dua Lipa është pritur dje nga kreu u shtetit shqiptar, Bajram Begai i cili ka dorëzuar shtetësinë shqiptare.

Këngëtare shqiptare është e vlerësuar me çmime ndërkombëtare por gjithashtu është aktive në misione sociale, siç janë fushatat për të drejtat e njeriut./TV Arbëria

 

LEXO EDHE:

https://www.arberia.tv/dua-lipa-merr-nenshtetesine-shqiptare/?fbclid=IwAR1LOZlrO9a0RaXoWXQTxyCNRKKw86qUg7nKwmoUl2OHw8NA5INfY7AnZLU

spot_img

Të fundit

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehët popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...

Finlanda mbyll pikëkalimet kufitare me Rusinë

Finlanda reagon ndaj hyrjes së paligjshme të emigrantëve përmes...

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë...

Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të parasë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), dhe Policia...

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehët popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e tij në Serbi është vendosur një çmim prej 300 mijë eurosh. Këtë thotë ta ketë...

Finlanda mbyll pikëkalimet kufitare me Rusinë

Finlanda reagon ndaj hyrjes së paligjshme të emigrantëve përmes Rusisë me mbylljen e të gjitha pikëkalimet kufitare për udhëtarët. Për qarkullimin e mallrave lihet...

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë nën dyshimin se ka kryer veprën penale kontrabandim me mallra, heqje apo dëmtim i vulave...