Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Rama: 6 dhjetori s’është ditë pushimi, masat e rrepta të sigurisë s’negociohen

Extra AL PVC

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mohoi që data 6 dhjetor të jetë caktuar si ditë pushimi.

“Nuk ka asnjë ditë pushimi është lajm i rremë. Masat e sigurisë nuk negociohen me askënd. Janë masa shumë te rrepta sigurie aq më tepër që në Tiranë do të vijnë liderë europianë që për ta ka masa ekstreme”, deklaroi Rama sot pas mbledhjes së qeverisë.

Më tej, Rama tha se masat e sigurisë do të jenë të rrepta dhe askush nuk mund ta marrë peng samitin.

“Sepse këtë samit e organizon KE. Shqipëria është mbështetëse dhe mikpritëse e këtij samiti. Këtu nuk ka palë që tërhiqen ose jo. Ka aktivitet që është më i rëndësishmi të Shqipërisë para se të bëhet Republikë. Nuk ka ndodhur kurrë që në Shqipëri të zbresë i gjithë kontinenti në shprehje të qartë respekti për Shqipërinë dhe e sheh Shqipërinë si faktor kyç në rajon. Historitë e 1912 që vazhdojnë e tirren janë çështje që ne për fat të keq nuk i shmangim dot por nuk mund ta marrin peng një samit aq më pak të këtyre përmasave. Këtu hyjnë në fushë siguria e samitit dhe garantimi i të gjithë masave të sigurisë për të gjithë liderët dhe delegacionet. Çfarë lidhje ka kjo me Mujin e Halilin?!”, tha Rama.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...