Të fundit:

Bunjaku: Abdixhiku kryeministër i ardhshëm, njerëzit po e mallkojnë veten që e votuan LVV-në

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku ka thënë sot se...

Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar sanksione për më shumë...

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka...
ISP BroadcastISP Broadcast

Paralajmërimet për vërshime, situatë e qetë në Gjakovë

Extra AL PVC

Përkundër paralajmërimeve nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës se do të ketë reshje shiu me intensitet të mesëm deri në të lartë me një probabilitet të lartë për paraqitje të përmbytjeve dhe rrëshqitje të dheut, në rajonet Pejë dhe Gjakovë, nuk ka pasur një gjë të tillë.

Drejtori për shpëtim dhe mbrojtje, Haxhi Sejdiu, bëri të ditur se nuk ka pasur vërshime në Komunën e Gjakovës. Sejdiu tha se aktualisht gjendja është nën kontroll.

Ndërkohë, mediat lokale kane raportuar se Reshjet e shiut i kanë shkaktuar dëme shtëpive në rrugën “Washington” në Gjakovë.

Po ashtu, nga raportimi i mediave lokale gjatë natës së mbrëmshme shihet se gjendja e rrugëve “Patriot Berisha” dhe “Shote Galica” në Brekoc kanë qenë të vështira të kalohen nga qytetarët. Ndërsa, gjatë reshjeve të shiut nga raportimi i mediave lokale shihet se është ngritur niveli i lumi Dri i Bardhë te ura e Fshajt.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Bunjaku: Abdixhiku kryeministër i ardhshëm, njerëzit po e mallkojnë veten që e votuan LVV-në

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku ka thënë sot se...

Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar sanksione për më shumë...

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka...

Hasan Preteni hiqet nga Lista e Zezë e Kurtit, nominohet për bordin e KPMM’së

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot listën e kandidatëve...

Bunjaku: Abdixhiku kryeministër i ardhshëm, njerëzit po e mallkojnë veten që e votuan LVV-në

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku ka thënë sot se pas zgjedhjeve të ardhshme, kryetari i partisë, Lumir Abdixhiku do të jetë kryeministër i Kosovës. “Zoti...

Kush janë “viktimat” e sanksioneve të fundit të SHBA-së ndaj Rusisë?

Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar sanksione për më shumë se 500 objektiva të lidhura me Rusinë në përgjigje të pushtimit të Ukrainës nga Moska...

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion politik te Këshilli i Pavarur i Mediave. Tahiri thotë se takimi...