Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Paralajmërimet për vërshime, situatë e qetë në Gjakovë

ISP Broadcast

Përkundër paralajmërimeve nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës se do të ketë reshje shiu me intensitet të mesëm deri në të lartë me një probabilitet të lartë për paraqitje të përmbytjeve dhe rrëshqitje të dheut, në rajonet Pejë dhe Gjakovë, nuk ka pasur një gjë të tillë.

Drejtori për shpëtim dhe mbrojtje, Haxhi Sejdiu, bëri të ditur se nuk ka pasur vërshime në Komunën e Gjakovës. Sejdiu tha se aktualisht gjendja është nën kontroll.

Ndërkohë, mediat lokale kane raportuar se Reshjet e shiut i kanë shkaktuar dëme shtëpive në rrugën “Washington” në Gjakovë.

Po ashtu, nga raportimi i mediave lokale gjatë natës së mbrëmshme shihet se gjendja e rrugëve “Patriot Berisha” dhe “Shote Galica” në Brekoc kanë qenë të vështira të kalohen nga qytetarët. Ndërsa, gjatë reshjeve të shiut nga raportimi i mediave lokale shihet se është ngritur niveli i lumi Dri i Bardhë te ura e Fshajt.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...