Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Situata

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Ministri kroat: Situata në Kosovë nuk është e mirë, por forcat tona janë aty për të ruajtur paqen

Ministri kroat i Mbrojtjes, Ivan Anushiq ka deklaruar se situata në Kosovë dhe rajon “nuk është ajo që do të donim të ishte” dhe...

BE-ja vlerëson se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë

Bashkimi Evropian ka vlerësuar se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë. Zëdhënësja e BE-së për politikë të jashtme, Nabila Massrali, të...

Situata e licencimit të FFK-së, flet ministri Çeku

Në konferencën e sotme për media pas mbledhjes së qeverisë, ministri i Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku foli rreth situatës së...

Situata në vend, Tahiri: Kurti urgjentisht të thërras krerët e partive parlamentare

Kryetari i Grupit Parlementar të AAK-së, Besnik Tahiri, sot në emër të AAK-së, e ftoi kryeministrin Albin Kurti që urgjentisht të thërras në takim...

Haradinaj për situatën në veri: Duhet koordinim i brendshëm dhe me partnerët ndërkombëtarë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje partnerëve të sigurisë, posaçërisht Uashingtonit, që ta marrin nën kontroll...

Abbott: Zgjidhja e situatës në veri kërkon durim

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, tha se zgjidhja e situatës në veri të cilën ai e vlerëson të vështirë dhe të rrezikshme kërkon...

Tahiri: Situata në veri nuk zgjidhet vetëm me deklarata siç po bën Qeveria Kurti

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, sërish ka dalë me një deklaratë pas gjendjes së krijuar në veri tash e disa...

Pacolli kërkon transparencë nga Qeveria, për situatën ne veri

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka kërkuar transparencë nga Qeveria e Kosovës, në lidhje me situatë në veri të vendit. Në një postim në Facebook,...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...