Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Muja: Duhet të përgatitemi për më të keqen, Serbia është shtet autoritar

Extra AL PVC

Duke folur për situatën e tensionuar në veri, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova duhet të përgatitet për më të keqen.

Ai thotë se Serbia është shtet autoritar që ka investuar në ushtri dhe në fundamentalizëm ortodoks.

“Ne duhet të përgatitemi për më të keqen që nënkupton që duhet ta ruajmë vendin ashtu siç e garanton Kushtetuta, ta ruajmë demokracinë tonë”, ka thënë Muja në DPT te Fidani.

Muja nuk e tha në mënyrë direkte që Serbia mund ta sulmojë Kosovën, por ai përmendi disa elemente që mund të çojnë në eskalim.

“Janë në pushtet njerëzit që kanë kryer spastrim etnik. Ata marrin armë nga Rusia dhe Kina, ndërkaq zhvillimin nuk e përdorin për ta promovuar paqen por për ta ushqyër autoritarizmin e tyre”, ka thënë Muja.

Ai po ashtu ka thënë se Policia e Kosovës është dhe krenari, dhe se po e kryen punën e vetë si duhet.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë në botën e aktrimit. Lajmi u bë publik përmes një videoje të postuar në llogarinë e...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do të eksplorojë për mënyra se si të përdorë në të ardhmen të ardhurat nga asetet...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë të palestinezëve, UNRWA, duke ofruar një pako të ndihmës humanitare në vlerë prej 35 milionë...