Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: serbia

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Analistët: Serbia po synon ta refuzojë planin “evropian”, Kosova duhet ta qartësojë pozicionin

Tensionet në veri të Kosovës shkaku i barrikadave të vendosura nga grupet kriminale dhe largimi i serbëve nga institucionet, po konsiderohen nga njohësit e...

Berisha: Çdo marrëveshje do të jetë e kotë, nëse Serbia nuk e largon Kosovën nga Kushtetua

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka bërë me dijes se derisa Serbia nuk e largon Kosovën nga kushtetuta e saj, çdo...

Serbia fillon propagandën: Sulmi në Shtërpcë është pasojë e politikës anti-serbe të Kurtit

Një ngjarje e rëndë në Shterpcë ka ndodhur gjatë ditës, ku kanë mbetur të plagosur dy qytetarë serbë të Kosovës. Ndaj kësaj ngjarje ka reaguar...

Statovci: Duke krijuar probleme në Kosovë, Vuçiqi po mundohet të fitoj vota në Serbi

Deputetja e Listës Guxo, Jeta Statovci, ka thënë se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq po mundohet të fitojë vota në Serbi, duke krijuar probleme në...

Daçiq: Serbia dhe Kroacia ‘të garojnë në ndërtimin e paqes’

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq tha, më 6 janar në Zagreb, se Serbia dhe Kroacia, në vend të urrejtjes, duhet...

Hoti: Serbia ka shtuar paragrafë në dokumentin për të pagjeturit, s’i pranojmë

Kryesuesi i Komisionit Qeveritar për Personat e Zhdukur, Andin Hoti deklaron për KosovaPress, se Serbia ka shtuar disa paragrafë në dokumentin për të pagjeturit,...

Ish-komandanti i KFOR-it ia rikujton Serbisë se në pushtet i ka njerëzit e Millosheviqit

Në një intervistë për medium gjerman Deutsche Welle, ish- komandanti i KFOR-it, Erhard Bühler, ka thënë se retorikën luftatrake të Serbisë shtetet e bashkësisë ndërkombëtare e...

Gërvalla: Serbia shkakton konflikte artificiale, s’ka forcë që na shantazhon

Zv.kryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz duke komentuar tensionet e krijuara në veri, deklaroi se Serbia nuk e ka...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...