Të fundit:

Gashi: Spanja në mënyrë të poshtër na përjashtoi nga Evropiani i Karatesë

Spanja është bërë edhe njëherë tjetër pengesë që Kosova...

Kurti: Preokupimet kryesore, hapja e arkivave në Beograd, zbulimi i varrezave masive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas Krushës së Madhe...

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës...
ISP BroadcastISP Broadcast

Kurti, Krasniqi e Murati në Pejë: Mbi 33 milionë euro për Pejën, harxhojini mirë e me mend

ISP Broadcast

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti i shoqëruar nga ministrat e kabinetit të tij Elbert Krasniqi i pushtetit lokal dhe Hekuran Murati i Financave dhe Transfereve po shpalosin buxhetit e shtetit 2023.

Në takimin me qytetarë, në Teatrin ‘Istref Begolli’, Kurti ka deklaruar se Kosova këtë herë ka përjetuar rritjen më të madhe ekonomike me 10.7% përderisa vitin e ardhshëm janë kujdesur për rritje buxhetore dhe që paranë t’ua kthejnë qytetarit në formë të barabartë.

“Jo ti pasurojmë disa, por të kemi për të gjithë. Ne si shtet po punojmë me kujdes që të paranë ta kthejmë tek të gjitha shtresat. Sa i përket komunës tuaj, komunës tonë Pejës, për 2023 kemi buxhet mbi 33 milion euro, saktësisht 33 milionë e 270 mijë euro. Jemi këtu, dhe ti shpenzoni mirë e me mend” tha Kurti mes tjerash.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Gashi: Spanja në mënyrë të poshtër na përjashtoi nga Evropiani i Karatesë

Spanja është bërë edhe njëherë tjetër pengesë që Kosova...

Kurti: Preokupimet kryesore, hapja e arkivave në Beograd, zbulimi i varrezave masive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas Krushës së Madhe...

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës...

Shqipëri, eksportet e tekstileve dhe këpucëve 22.4 miliardë lekë gjatë janarit e shkurtit

Eksportet e tekstileve dhe këpucëve, që përbëjnë një zë...

Gashi: Spanja në mënyrë të poshtër na përjashtoi nga Evropiani i Karatesë

Spanja është bërë edhe njëherë tjetër pengesë që Kosova të mos jetë pjesë e një gare të rëndësishme sportive, që kësaj radhe ishte Kampionati...

Kurti: Preokupimet kryesore, hapja e arkivave në Beograd, zbulimi i varrezave masive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas Krushës së Madhe ka bërë sot homazhe edhe në Krushë të Vogël. Derisa ka kujtuar gjithë të rënët...

​Familjarët e të pagjeturve nuk presin rezultate nga dakordimi në Ohër

Familjarët dhe përfaqësuesit e personave të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë shprehen të zhgënjyer me qasjen e Qeverisë së Kosovës, karshi zbardhjes...