Të fundit:

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund...

“Rasti i 53-milionëshit”, ish-ministri Lutfi Zharku sot pritet të dëgjohet si dëshmitar

Lutfi Zharku, ish-ministër i Infrastrukturës sot pritet të dëgjohet...

Hyri ilegalisht nga Serbia në Kosovë, ndalohet i dyshuari në Leposaviq

Policia e Kosovës ka ndaluar një veturë me targa...
ISP BroadcastISP Broadcast

Konjufca i bindur: E meritojmë të bëhemi vend kandidat për në BE

ISP Broadcast

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se Kosova e meriton që të bëhet vend kandidat në Bashkimin Evropian.

Në ceremoninë e nënshkrimit të aplikimit Kosovës për anëtarësim në BE, Konjufca ka deklaruar se kjo është ditë shumë e rëndësishme.

“Sot është ditë e rëndësishme për Republikën e Kosovës. Jemi mbledhur me shumë krenari e përkushtim për ta nënshkruar letrën e kërkesës në emër të Kosovës për aplikim për anëtarësim në BE”.

Tutje, kryeparlamentari ka thënë se për Kosovën dhe gjithë rajonin anëtarësimi është në këtë union i një rëndësie të veçantë.

“Ky është hapi i parë zyrtar në rrugën e anëtarësimit të Kosovës drejt BE-së. Një rrugë që ishte e gjatë dhe aspak e lehtë. Ne e meritojmë të bëhemi vend kandidat dhe ta fillojmë rrugëtimin tonë drejt hapjes së negociatave për anëtarësim në BE, fazë që synojmë ta arrijmë në një kohë sa më shpejtë të mundshme”. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund...

“Rasti i 53-milionëshit”, ish-ministri Lutfi Zharku sot pritet të dëgjohet si dëshmitar

Lutfi Zharku, ish-ministër i Infrastrukturës sot pritet të dëgjohet...

Ballkani paralajmëron tifozët e Dinamo Zagrebit

Ballkani do të ballafaqohet me Dinamo Zagrebin në xhiron...

Hyri ilegalisht nga Serbia në Kosovë, ndalohet i dyshuari në Leposaviq

Policia e Kosovës ka ndaluar një veturë me targa...

Nga sot, bileta e autobusit në trafik urban mund të blihet me SMS

Prej sot, bileta e autobusit me Trafiku Urban mund të blihet përmes SMS. Lajmi është dhënë nga nënkryetarja e Prishtinë, Donjeta Sahatçiu. “Shumë e lumtur...

“Rasti i 53-milionëshit”, ish-ministri Lutfi Zharku sot pritet të dëgjohet si dëshmitar

Lutfi Zharku, ish-ministër i Infrastrukturës sot pritet të dëgjohet në cilësinë e dëshmitarit, në rastin e njohur si “53-milionëshi”. Në këtë rast të akuzuar për...

Ballkani paralajmëron tifozët e Dinamo Zagrebit

Ballkani do të ballafaqohet me Dinamo Zagrebin në xhiron e dytë të Ligës së Konferencës. Ndeshja do të zhvillohet të enjten e ardhshme, duke filluar...