Policia jep detaje për plagosjen në Pejë, të dyshuarit në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri në Pejë,...

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

Tre persona (familjarë mes vete), janë plagosur nga arma...

Plagosje e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kim: SHBA mbështet fort përpjekjet e Shqipërisë për t’u integruar në BE

Extra AL PVC

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim.

Në një reagim në rrjetet sociale Kim falënderoi Presidentin Begaj për mundësinë për t’i shprehur Shqipërisë urimet e saj për pritjen e samitit të parë BE – Ballkani Perëndimor – hera e parë që ky samit mbahet jashtë Brukselit.

“SHBA mbështet fort përpjekjet e Shqipërisë për të ndërmarrë hapat e nevojshëm – përfshirë reformën në drejtësi – për t’u integruar në BE”, theksoi Kim.

“Ne rishikuam gjithashtu arritjet në vitin 2022 – si aleatë të NATO, anëtarë të Këshillit të Sigurimit të OKB dhe si miqtë më të mirë – duke i çuar marrëdhëniet SHBA-Shqipëri në nivele të larta historike”, u shpreh Kim.

“Mezi presim të bëjmë edhe më shumë së bashku në 2023 për të forcuar bashkëpunimin SHBA-Shqipëri në demokraci, mbrojtje dhe biznes”, nënvizoi Kim.

spot_img

Të fundit

Policia jep detaje për plagosjen në Pejë, të dyshuarit në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri në Pejë,...

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

Tre persona (familjarë mes vete), janë plagosur nga arma...

Plagosje e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i...

Plagosen dy persona në Prizren, policia jep detaje

Një person është plagosur me armë zjarri në fshatin...

Policia jep detaje për plagosjen në Pejë, të dyshuarit në kërkim

Tre persona janë plagosur me armë zjarri në Pejë, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur për në QKUK, raporton...

Tre personat e plagosur në Pejë nisen për QKUK, njëri në gjendje të rëndë

Tre persona (familjarë mes vete), janë plagosur nga arma e zjarrit sonte në Pejë. Personi i dyshuar ndodhet në kërkim, teksa të plagosurit pas...

Plagosje e trefishtë në Pejë, pamje të rënda nga gjuajtja me armë e palëve në konflikt

Tre persona janë plagosur sot në Pejë, derisa i dyshuari për rastin është në kërkim. Të plagosurit janë duke marrë trajtim mjekësor, ndërsa janë publikuar...