Të fundit:

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Kim: SHBA mbështet fort përpjekjet e Shqipërisë për t’u integruar në BE

ISP Broadcast

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim.

Në një reagim në rrjetet sociale Kim falënderoi Presidentin Begaj për mundësinë për t’i shprehur Shqipërisë urimet e saj për pritjen e samitit të parë BE – Ballkani Perëndimor – hera e parë që ky samit mbahet jashtë Brukselit.

“SHBA mbështet fort përpjekjet e Shqipërisë për të ndërmarrë hapat e nevojshëm – përfshirë reformën në drejtësi – për t’u integruar në BE”, theksoi Kim.

“Ne rishikuam gjithashtu arritjet në vitin 2022 – si aleatë të NATO, anëtarë të Këshillit të Sigurimit të OKB dhe si miqtë më të mirë – duke i çuar marrëdhëniet SHBA-Shqipëri në nivele të larta historike”, u shpreh Kim.

“Mezi presim të bëjmë edhe më shumë së bashku në 2023 për të forcuar bashkëpunimin SHBA-Shqipëri në demokraci, mbrojtje dhe biznes”, nënvizoi Kim.

spot_img

Të fundit

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca, mbylli punimet e seancës sotme plenare, ku deputetët debatuan me kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po e mashtron Kuvendin dhe qytetarët për...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se është dakorduar për një marrëveshje emergjence me Serbinë, që mbyll...