“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Shqipëri

I ‘shpërthehet’ banesa një gjyqtari në Shkodër

Një shpërthim me lëndë plasëse në derën e oborrit të një banese ka ndodhur rreth orës 03.00 të mëngjesit në Shkodër. ABCNews.al, bën të ditur...

Ndryshon ligji në shqipëri, burg deri 8 vite kush shet cigare për fëmijët

Psikologia klinike Arbiola Halimi deklaroi se të miturit kanë filluar përdorimin e duhanit për shkak të mentalitetit. E ftuar për të diskutuar në lidhje me...

Lushnjë: Dyshohet se kërcënoi vajzën me thikë, arrestohet babai

Një 19-vjeçare nga Lushnja ka bërë denoncim në komisariat për dhunë të ushtruar nga babai i saj. I dyshuari është arrestuar nga policia si pasojë...

Begaj dekreton Amnistinë Penale, 700 të burgosur lirohen menjëherë

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar sot ligjin për amnistinë penale. Nga ligji i miratuar në Kuvend me 110 vota pro, do të përfitojnë 1...

Protestuesit hedhin vezë në godinën e Bashkisë së Tiranës

Në protestën e opozitës të zhvilluar sot te Bashkia e Tiranës, nuk kanë munguar tensionet mes policisë dhe protestuesve nga Rithemelimi, të cilët kanë...

Aksidenti në Këlcyrë, Balla: Të përkushtuar për t’u përballur me plagën e trafikimit të migrantëve

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Taulant Balla reagoi pas aksidentit të rëndë mëngjesin e sotëm në Këlcyrë, ku humbën jetën shtatë shtetas të huaj...

Porti i ri turistik në Durrës, Rama prezanton projektin për një plazh të ri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamjet nga kantieri i ri turistik në Durrës. Kryeministri përmes një postimi në Facebook, u...

15 vjet nga anëtarësimi në NATO, ShBA: Shqipëria, një partner dhe aleat i besueshëm

Si sot, 15 vjet më parë, për Shqipërinë u shënua një pikë kthese historike për vendin. Shqipëria u anëtarësua në NATO, duke u shndërruar në...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_img