Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Lajme

Vlorë, 64-vjeçari dyshohet për ngacmim ndaj 9-vjeçares

Një 64-vjeçar është nën hetim në Vlorë, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 9-vjeçar. Ka qenë një grua që ka denoncuar në Komisariatin e...

Ministria e Brendshme paralajmëron se një pjesë e agjencive të pavarura e ekzekutive do të shuhen

Ekzekutivi po vazhdon procesin e racionalizimit të agjencive të pavarura dhe atyre qeveritare, por ende nuk se sa prej 80 agjencive aktuale do t’i...

Një në dy hotele në Zvicër planifikon të rrisë çmimet këtë verë për të përballuar mungesat e stafit

Në total, 44% e hoteleve kanë luftuar për të plotësuar vendet e tyre të lira në vitin 2023, sipas HotellerieSuisse. Kuzhinierët dhe stafi i shërbimit...

Ka shantazhuar një të burgosur: 8 muaj shtesë për kosovarin e dënuar me 16.5 vjet burgim

Një shqiptar 30-vjeçar (J.G.) me shtetësi zvicerane, i lindur në Kosovë dhe një afgan 31-vjeçar u dënuan me burgim shtesë nga Gjykata e Qarkut...

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator – kaq u dënua

Prokuroria publike e Schwyz-it dënoi kosovarin për hyrje të paligjshme, qëndrim të paautorizuar dhe punë pa leje me një gjobë prej 6800 frangash. Dy persona...

Kurti i shpreh keqardhje Nënsekretares amerikane të Shtetit që Kosova s’u fut në agjendë për t’u anëtarësuar në KiE

Kryeministri Albin Kurti ia ka shprehur Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen, keqardhjen e tij që Komiteti i Ministrave nuk e...

Kurti pas takimit me Elizabeth Allen shkruan për Amerikën: Mikja, aleatja, partnerja aktuale dhe e së ardhmes…

Kryeministri Albin Kurti është shprehur tejet i lumtur nga vizita e Nënsekretares amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz Allen. Kurti shkroi në Facebook se...

Zeqiri flet pas shkarkimit: E habitshme që në komunikatë nuk janë përmendur arsyet e shkarkimit tim

Imer Zeqiri, ish-kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës ka reaguar lidhur me shkarkimin e tij duke thënë se nga mediat e ka kuptuar...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, i cili është zhdukur...

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...
spot_img