Të fundit:

Cameron paralajmëron OKB-në: Nëse nuk ka mbështetje për Ukrainën do të ketë kosto

Ministri i Jashtëm i Britanisë, David Cameron, ka paralajmëruar...

Gjykatësi shpall vendimin për ish-kancelarin austriak: “Sebastian Kurz është fajtor”

Sebastian Kurz u shpall fajtor për deklarata të rreme....

Haxhiu pret në takim delegacionin e përbërë nga partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Kryetarja e organizatës Gratë për VETËVENDOSJE, njëherazi ministrja e...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Lajme

Çitaku: Ish-luftëtarët tanë në Hagë janë braktisur, institucionet të këndellen urgjentisht

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku, ka thënë se ambasadat e Rusisë nëpër botë po shpërndajnë “informata” se Ukraina po bën...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon paraburgimin tre serbëve të dyshuar

Iu është vazhduar masa e paraburgimit edhe dy muaj, tre serbëve të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë. Lajmin për Gazetën Insajderi e ka konfirmuar...

AAK-së i bashkohet profesori Nagip Skenderi, Haradinaj: Ndryshimi në vend është i mundshëm

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), i është bashkuar të premten profesori universitar, Nagip Skenderi. Kështu ka bërë të ditur kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj...

Zjarri masiv në Valencia, Osmani shpreh ngushëllime për familjarët e viktimave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur ngushëllime për viktimat nga zjarri masiv në dy blloqe apartamentesh në Valencia. “Mendimet tona janë me të gjithë...

Rama takon homologun e tij nga Sofje, flasin për bashkëpunim në fushat e teknologjisë dhe kulturës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka zhvilluar një takim me kryetarin e Sofjes, Vassil Terziev. Në këtë takim është diskutuar lidhur me bashkëpunimin...

Sa shpesh duhet të bëjmë analiza dhe çfarë duhet të kemi parasysh – Donjeta Pllana Hajdari flet për teknikat e reja të diagnostikimit në...

Në Podcastin e radhës në Telegrafi.com është folur për rëndësinë e analizave në pasqyrimin e gjendjes së përgjithshme të shëndetit.  Donjeta Pllana-Hajdari, mikrobiologe në një...

Vështirësitë e grave në biznes

Ekonomia e Kosovës karakterizohet nga një shumëllojshmëri biznesesh mikro dhe të vogla, të cilat shërbejnë si shtylla themelore të ekonomisë së vendit. Aktualisht vetëm...

Largohet flamuri serb nga kalaja e Zveçanit

Flamuri serb që ndodhej në kalanë e Zveçanit është hequr gjatë natës. Së fundi, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe ai i Vetëqeverisjes...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Cameron paralajmëron OKB-në: Nëse nuk ka mbështetje për Ukrainën do të ketë kosto

Ministri i Jashtëm i Britanisë, David Cameron, ka paralajmëruar...

Gjykatësi shpall vendimin për ish-kancelarin austriak: “Sebastian Kurz është fajtor”

Sebastian Kurz u shpall fajtor për deklarata të rreme....

Haxhiu pret në takim delegacionin e përbërë nga partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Kryetarja e organizatës Gratë për VETËVENDOSJE, njëherazi ministrja e...

Petritsch: I papranueshëm refuzimi i bisedimeve, Kosova e vuri BE-në në pozitë të vështirë

Ish i dërguari i Bashkimit Evropian për Kosovën, Wolfgang...

Bunjaku: Abdixhiku kryeministër i ardhshëm, njerëzit po e mallkojnë veten që e votuan LVV-në

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku ka thënë sot se...
spot_img