Të fundit:

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...

Drejtori i PK-së: Ushtrimet ushtarake u mbajtën poligonin e ushtrisë serbe

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kuriozitete

​Restoranti më i vjetër në botë është 298 vjeç

Ekziston një restorant që këtë vit feston 298 vjet aktivitet dhe është restoranti më i vjetër në botë ende në funksion, siç konfirmohet nga...

Studiuesja italiane Lucia Nadin zbulon një testament të Aleksandrit të Madh, grekët dhe maqedonasit të shokuar!

Edhe pse kanë kaluar mijëra vite, bëmat, fitoret dhe betejat e Aleksandrit të Madh vazhdojnë të bëjnë bujë dhe të tërheqin vëmendjen e shumë...

E premte, data 13 – çfarë duhet të bëni për ditën më të zezë të vitit?

Data 13 e premte, me shekuj, është konsideruar një prej ditëve më të pafata të vitit. Për shumë njerëz, ky është makthi më i...

Kush i ka vjedhur paratë mbi tavolinë, kuzhinieri, shërbëtorja apo elektriçisti?(Foto)

Një burrë vendosi një faturë prej 100 dollarësh në tryezë dhe u largua për në punë. Kur u kthye, paratë ishin zhdukur. Ai ka...

Shqiptarët më “gjumashët” në botë, flenë gjysmë ore më shumë se mesatarja globale

Një grup kërkuesish kanë zhvilluar studimin më të gjerë ndonjëherë në botë mbi gjumin dhe kohëzgjatjen e tij, në 63 shtete të botës, mes...

Eurostat: Shqiptarët pinë më pak alkool

Shqiptarët janë populli më pak pijedashës në Evropë. Të paktën kështu shprehen statistikat zyrtare të Eurostat që vendin tonë e rendisin të parafundit në...

Shtatë këshilla për të reduktuar rrathët e zinj dhe lodhjen poshtë syve

Nëse keni menduar se kafeina është armik kur bëhet fjalë për lëkurën tuaj, ka disa këshilla nga dermatologët që mund t'ju habisin. Trupi dhe...

Përparësitë e punës me gjysmë orari, 10 gjëra që duhet t’i dini

Puna me gjysmë orari shpesh konsiderohet si punë e përshtatshme për studentët dhe pensionistët. Megjithatë kjo formë e angazhimit në punë ka shumë përfitime,...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...

Drejtori i PK-së: Ushtrimet ushtarake u mbajtën poligonin e ushtrisë serbe

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Sveçla: Në tentimin për aneksimin e veriut është angazhuar Vuçiq

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, gjatë konferencës...
spot_img