“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kronikë e zezë

Detaje të reja nga vdekja tragjike e çiftit nga Juniku

Vdekja tragjike e çiftit nga Juniku ka shokuar banorët e këtij qyteti por jo vetëm. Të hënën, pronari i fabrikës së ujit “Juniku” në...

Ndërron jetë djali i presidentit të klubit FC Drita, Valon Murselit

Ka ndërruar jetë djali i presidentit të klubit FC Drita, Valon Murselit. Këtë lajm e bëri të ditur klubi FC Drita, nëpërmjet një postimi në...

Sulmohet një veturë në Prishtinë, shoferi pëson lëndime të rënda

Mbrëmjen e së hënës, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në rrugën “Rrustem Statovci” në Prishtinë, ku një person po dyshohet se ka...

Aksident trafiku në Vushtrri, shtatë të lënduar

Shtatë persona janë lënduar në një aksident trafiku në Vushtrri. Shtatë të lënduarit pas pranimit të tretmanit mjekësor janë liruar. “Vushtrri 25.12.2023-18:50. Raportohet se ka ndodhur...

Aksident i rëndë në afërsi të Plavës, katër të vdekur

Katër persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë në Mal të Zi. Ngjarja ka ndodhur mbrëmë në Barane në afërsi të Plavës. Siç...

E rëndë: Vdesin tragjikisht pronari i fabrikës së ujit në Junik dhe bashkëshortja e tij në bjeshkë

Pronari i fabrikës së ujit, “Juniku” në këtë qytet, Mic Tofaj dhe bashkëshortja e tij kanë humbur jetën tragjikisht në bjeshkët e kësaj komune. Faqja...

Burri që u dogj sot në veturë ishte ushtar i UÇK-së

Shefqet Krasniqi nga fshati Jeshkovë e Prizrenit, dyshohet se është vetëvrarë pasi ia vuri flakën veturës së tij derisa ishte brenda. Për vdekjen e tij...

Ky është 55 vjeçari që dyshohet që ia vuri flakës makinës, derisa vet ishte brenda saj

Sh.K. i lindur në vitin 1968 nga fshati Jeshkovë, Prizren është personi që u vetëvra duke ia vënë flakën veturës së tij të dielën...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_img