Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Katari: 1.5 milionë para të gatshme u sekuestruan nga Kaili dhe Panzeri

Extra AL PVC

Një total prej 1.5 milionë eurosh në para të gatshme u sekuestruan nga shtëpitë e ish-zëvendëspresidentes së Parlamentit Evropian Eva Kaili dhe ish-deputetit italian Antonio Panzeri nga policia belge, pasi ata u arrestuan javën e kaluar për dyshimin se kishin marrë ryshfet që të lobojnë për Katarin, tha të martën media belge.

Panzeri është në mesin e tre italianëve në paraburgim në lidhje me çështjen së bashku me Francesco Giorgi, partneri i politikanit grek Kaili dhe një ndihmës i eurodeputetit italian Andrea Cozzolino dhe Niccolò Figà-Talamanca, sekretari i përgjithshëm. i OJQ-së Jo Paqe Pa Drejtësi.

Një tjetër italian i hetuar në lidhje me këtë çështje, Luca Visentini, kreu i Konfederatës Ndërkombëtare të Sindikatave (ITUC), u lirua pasi u arrestua, si dhe babai i Kailit. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...