Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Hoxhaj: Serbia ka synim ndarjen e Kosovës

Extra AL PVC

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj komentoi në Euronews Albania tensionet në veri të Kosovës.

Sipas tij Serbia është duke synuar ndarjen e Kosovës.

“Situata në veri të Kosovës është në një pikë më të ulët që ka qenë në këto 15 vite nga shpallja e pavarësisë,” – u shpreh Hoxhaj.

Deputeti i PDK-së tha se për stabilizimin e situatës duhet koordinim i plotë me partnerët evropianë dhe ata ndërkombëtar.

“Duhet një politikë e zgjuar se si edhe të mbahen dhe të organizohen zgjedhje, edhe si të rikthehen policët aty ku kanë qenë para 5 nëntorit, edhe të rikthehen gjykatësit, edhe nuk mendoj që vetëm organizimi i zgjedhjeve i cili do të duhet të ndodhë, i cili duhet të jetë i pandalshëm, mund ta tejkalojë situatën në veri të vendit,” u shpreh Hoxhaj.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin e Nënsekretares për Diplomaci, Liz Allen, me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në njoftimin e DASH...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë fund beqarisë. Dyshja kanë publikuar një fotografi në rrjetin social “Instagram” ku shihen të veshur si...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka pranuar një informatë për një rrahje në rrugën ,,12 Qershori” në Shtime. Sipas policisë dyshohet...