Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Haradinaj në 4-vjetorin e themelimit të Ushtrisë: Krenar që pata mundësinë ta vendos një gur në themelin e Ushtrisë së Kosovës

Extra AL PVC

Sot 4 vite është formuar Ushtria e Kosovës nën udhëheqjen e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj.

Haradinaj përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, i ka uruar Ushtrisë 4 vjetorin dhe tha që është ndjerë krenar që ka mundur të bëjë një gjë të tillë për Kosovën.

“Kosovë, urime katër vjetori i Ushtrisë!

Krenar që pata mundësinë ta vendos një gur në themelin e Ushtrisë së Kosovës! Në katër vjetorin e themelimit të saj, po e rikthej në vëmendjen tuaj një fjalë timen, nga zemra”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Për herë të parë, një vajzë me ngjyrë kurorëzohet Miss Universe Filipinet

Filipino-amerikanja Chelsea Manalo u bë gruaja e parë me...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë...

Arrestimi i 4 të rinjve nga Kosova për trafik armësh/ Bashkëpunonin me serbë, ua shisnin personave me precedentë penalë

Katër shqiptarët e Kosovës që u arrestuan nga trafiqet e Tiranës të premten, i merrnin në Serbi armët që i shisnin brenda vendit tone....

Rrezikim i sigurisë nacionale- Shpërfillet kërkesa e SHBA’së, Prishtina e Ramës favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh

Tenderi 10 milionësh i Komunës së Prishtinës “Programi për ofrimin e shërbimeve të energjisë në ulje të shpenzimeve financiare në Komunën e Prishtinës SIPA...

Për herë të parë, një vajzë me ngjyrë kurorëzohet Miss Universe Filipinet

Filipino-amerikanja Chelsea Manalo u bë gruaja e parë me ngjyrë që u kurorëzua Miss Universe Philippines të mërkurën. E lindur nga një nënë filipinase dhe...