“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Haradinaj

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Haradinaj takon Hovenierin: Partneriteti me ShBA-të është afatgjatë dhe strategjik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur Ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Pas takimit, Haradinaj ka thënë se ka...

Haradinaj: Kushdo që e kundërshton propozimin evropian i bën dëm vendit

cKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj e ka përsëritur edhe një herë qëndrimin se partia e tij e mbështet propozimin...

​Haradinaj për marrëveshjen: Kjo është më e mira e mundshme

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka falënderuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mbështetjen e vazhdueshme në të gjitha...

​Haradinaj: Pranimi i planit franko-gjerman, e arritur e madhe

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas pranimit të planit franko-gjerman nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti...

​Haradinaj: Rusia është e thyer, Putini i turpëruar dhe bota demokratike më e bashkuar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se një vit pas nisjes së invazionit rus në Ukrainë, bota demokratike është...

​Haradinaj në ShBA takohet me Escobar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar emisarin amerikan Gabriel Escobar, Ndihmës Asistent i Sekretarit të Shtetit për Çështje të...

​Raportimet për atentat, Haradinaj: Gabim plasimi informatave të tilla në publik

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se është gabim nxjerrja në publik i informatave për mundësinë e atentateve ndaj politikanëve të partive opozitare...

​Haradinaj kujton veprimtarin Smajl Hajdaraj dhe arkeologen Edi Shukriu

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar eprorin e UÇK-së, Smajl Hajdaraj në 21-vjetorin e vrasjes. Në të njëjtën kohë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...