Të fundit:

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Gashi – Kurtit: Kur je kryeministër metaforat janë kot

ISP Broadcast

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi iu është drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, duke i thënë se duhet t’i lërë metaforat sepse ato janë kot.

Gashi kërkoi të di se cila është strategjia e Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë.

Gashi – Kurtit: Kur je kryeministër metaforat janë kot

“Këto metaforat e panevojshme që mund të duken interesante në opozitë, kur je kryeministër janë kot fare… Cila është strategjia për dialog, cila është platforma sepse kur keni qenë ulur bërtisnit ‘platforma, platforma’, cila është platforma juaj kryeministër na thoni, kur keni qenë ulur këtu apo aty bërtisnit sa të mundeshit raport në kuvend, para çdo vizite dhe pas çdo vizite sa herë ke raportuar në dy vitet e gjysmë tuaj si kryeministër sa herë dhe po ashtu kryeministër na akuzonit neve ‘Amelika Amelika, Amelika’ çka ndodhi në intervistën tuaj kur thatë që ‘unë nuk isha i informuar sesa serioze ishte gjendja në veri, e mora vesh nga ambasadori amerikan çka ndodhi’, çka është kjo metamorfozë e jotja. Apo prapë po ta përsëris një shprehje tënden ‘Amerika, Amerika, Amerika’, tap në pozitë të kryeministrit i harron krejt, ‘dialogu, dialogu’, tap në pozitë të kryeministrit dialog , s’ka dialog, s’ka dialog prapë e në dialog pra kush jeni ku po e çoni Kosovën cili është qëndrimi juaj”, u shpreh Gashi.    /TV Arbëria 

 

spot_img

Të fundit

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca, mbylli punimet e seancës sotme plenare, ku deputetët debatuan me kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po e mashtron Kuvendin dhe qytetarët për...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se është dakorduar për një marrëveshje emergjence me Serbinë, që mbyll...