Të fundit:

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Aksidentohet një veturë e Policisë në Lipjan

Është aksidentuar dje një veturë e policisë në Lipjan. Përveç...
ISP BroadcastISP Broadcast

Franca shkon në pushim me epërsi minimale ndaj Polonisë

ISP Broadcast

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ballafaqimit ndërmjet Francës dhe Polonisë.

Fituesi i kësaj ndeshje do të shkojë në mesin e tetë skuadrave më të mira në Kupës së Botës që po zhvillohet në Katar dhe pjesa e parë ka ofruar lojë mjaftë cilësore, por vetëm një gol të shënuar.

Në fakt, për disa nuanca të vogla francezët u treguan më të mirë në fushë dhe më të rrezikshëm, sidomos me dyshen sulmuesi Mbappe-Giroud.

Ky i fundit gjeti golin në minutën e 44′ me të cilin edhe ka thyer rekord te Franca duke e tejkaluar edhe legjendën Thiery Henry.

45 minutat e pjesës së dytë do të jenë vendimtare në këtë ballafaqim.   /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Aksidentohet një veturë e Policisë në Lipjan

Është aksidentuar dje një veturë e policisë në Lipjan. Përveç...

Përfshihet nga zjarri një banesë në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar për një incident zjarri...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur ajo ndodh nuk është aspak ndonjë ndjesi e mirë. Sidoqoftë, krahas krenarisë ndeshemi aq shumë...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina Trendafilova, do të jetë për vizitë sot në Kosovë. Trendafilova nga ora 14:30 pritet të mbajë...

Aksidentohet një veturë e Policisë në Lipjan

Është aksidentuar dje një veturë e policisë në Lipjan. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për lëndime në njerëz. “Lipjan 28.11.2023 – 16:40. Raportohet për një aksident...