“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

​Dumani godet Munishin: Vet më mori, por më injoroi

Extra AL PVC

Klubi i futbollit Prishtina sot njoftoi se ka shkëputur kontratën me futbollistit Gentrit Dumani. Në njoftimin e lëshuar në faqen zyrtare u tha se palët kanë shkëputur bashkëpunimin me marrëveshje të dyanshme.

Arsyet e largimit të Dumanit nga Prishtina kanë qenë mungesa e minutazhës në fushë.

Kështu ka deklaruar për KosovaPress vet Dumani i cili ka përmendur trajnerin Ismet Munishin si arsyen kryesore të largimit të tij. Ai ka thënë se ishte vet Munishi që kishte këmbëngulur për ta pasur në ekip dhe pastaj nuk e ka injoruar.

“Disa nga arsyet janë minutazha e pakët nga ana e trajnerit edhe pse ai ka qenë vet i interesuari për të më pasur në ekip dhe më ka ftuar në Prishtinë për të luajtur e jo për të më injoruar. Sidomos në dy muajt e fundit ku nuk isha pjesë as e 20-es të ekipes neper ndeshje. Dihet që unë kam një përvojë në Superligën e Kosovës.”, tha Dumani për KosovaPress.

Duke folur për të ardhmen e tij, Dumani theksoi se është në bisedime me disa prej klubeve të Superligës dhe se e ardhmja e tij do të vendoset së shpejti.

“Planet e mia për të ardhmen do të kuptohen në vazhdim pasi që jam në bisedime me disa ekipe te Superligës së Kosovës. Jam në bisedime edhe me ekipe te pjesës së epërme të tabelës. Por të shohim se ku po më ofrojnë kushte më të përshtatshme.”, tha në fund Dumani.

 

spot_img

Të fundit

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Blaugranët mund të...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar. Ai ka thënë se emri...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca e radhës ndaj Dragisha Millenkoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Në këtë seancë janë...