Të fundit:

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...
ISP BroadcastISP Broadcast

Berlusconi i gëzohet titullit të Napolit: “E konsideroj vetën napolitan”

ISP Broadcast

Silvio Berlusconi, presidenti i Monzas dhe fitues i Scudettos disa herë gjatë kohës me Milanin, ka reaguar pasi që Napoli u shpall mbrëmë kampion i Serie A.

Napoli barazoi mbrëmë 1:1 me Udinesen, barazim ky i cili ia siguroi titullin e kampionit italian pas plot 33 vitesh pritje.

Berlusconi e përgëzoi Napolin për suksesin e arritur, ndërsa tha se tani e konsideron vetën një napolitan.

“Një qytet në festë, një qytet që e meritoi, urime, urime, urime. Një qytet i pabesueshëm që gjithashtu na tërheq në gëzimin e tij. Kështu themi edhe ne: Forza Napoli, Napoli i mirë, me shpejtësi të plotë përpara, ky duhet të jetë fillimi i një historie të madhe fitoresh! Napolitanët, me të vërtetë, e meritojnë dhe ne jemi të gjithë me ta. Hooray, hooray, hooray! Dhe e them nga zemra, edhe unë që gjithmonë e kam konsideruar veten një napolitan të lindur në Milano”, tha Berlusconi.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi...

Aksident i rëndë në Milot

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident i rëndë në Milot. Nga pamjet të cilat ka siguruar TV Arbëria, shihet se njësitet relevante kanë dalur...

Selmani: Agim Ademi bënte kalkulime ta rrëzonte FC Malishevën nga Superliga

Agron Selmani trajneri nga Ferizaj tregon se Agim Ademi në Ferizaj bënte kalkulime ta rëzonte FC Malishevën nga Superliga. Ai tha se Agim Ademi kishte...

Gazetari i sportit Arlind Sadiku, thotë se ekipi i ‘FC Malishevës’ duhet të merret shembull për organizim të mirë

Gazetari i sportit, Arlind Sadiku, ishte i ftuar sot në emisionin 'Rock 'N' Roll Football', ku foli për ekipet futbollistike të Kosovës. I pyetur për...