Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Zbulohen votat e Granit Xhakës për çmimin “The Best” nga FIFA

Extra AL PVC

Në një ceremoni solemne të mbajtur në Paris mbrëmë, argjentinasi Lionel Messi u shpall futbollisti më i mirë në botë nga FIFA.

Ylli i Paris Saint-Germain mori çmimin prestigjioz “The Best” për herë të dytë në karrierë, shkruan TV Arbëria.

Në këtë garë, konkurentë të argjentinasit ishin Karim Benzema i Real Madridit dhe bashkëlojtari i tij te PSG-ja, Kylian Mbappe.

Zgjedhja e fituesit të këtij çmimi bëhet nga votat e kapitenëve të kombëtareve dhe trajnerëve të tyre.

Futbollisti shqiptar që është kapiten i Zvicrës, Granit Xhaka dha pikë maksimale për Lionel Messin.

Pas argjentinasit, ylli i Arsenalit kishte vota edhe për Luka Modric dhe Kylian Mbappen.

spot_img

Të fundit

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, ndodhur në maj 2023 në Zveçan. Lajmin...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur nga homologu i tij në Maqedoninë e Veriut. Konjufca bëri të ditur se kjo pritje ndodhi...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F. Kennedy Jr. që të kualifikohet për të marrë pjesë në debatin e parë televiziv për...