Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ylli lider, por i shqetësuar nga Peja e Prishtina, renditja në Superligën e basketbollit

ISP Broadcast

Një garë jashtëzakonisht e ashpër po vazhdon të zhvillohet në Superligën e Kosovës në basketboll në edicionin garues 2022/23.

Vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës ka mbetur pa u zhvilluar për t’u kompletuar xhiroë e 23-të e kampionatit.

Lufta për kreun e tabelës po zhvillohet ndërmjet katër skuadrave. Ylli është lider me 39 pikë dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar, derisa ndiqet nga Peja me 39 dhe Prishtina me 38, që po ashtu ka një ndeshje më pak të zhvilluar, kurse Trepça ka 37 pikë në vendin e katërt.

Gjashtëshja e fundit për mbyllet me Bashkimin 33 pikë, Vëllaznimi 31, Ponte Prizreni 30 dhe Rahoveci me 26 pikë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...