Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ylli lider, por i shqetësuar nga Peja e Prishtina, renditja në Superligën e basketbollit

Extra AL PVC

Një garë jashtëzakonisht e ashpër po vazhdon të zhvillohet në Superligën e Kosovës në basketboll në edicionin garues 2022/23.

Vetëm një ndeshje, ajo ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Sigal Prishtinës ka mbetur pa u zhvilluar për t’u kompletuar xhiroë e 23-të e kampionatit.

Lufta për kreun e tabelës po zhvillohet ndërmjet katër skuadrave. Ylli është lider me 39 pikë dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar, derisa ndiqet nga Peja me 39 dhe Prishtina me 38, që po ashtu ka një ndeshje më pak të zhvilluar, kurse Trepça ka 37 pikë në vendin e katërt.

Gjashtëshja e fundit për mbyllet me Bashkimin 33 pikë, Vëllaznimi 31, Ponte Prizreni 30 dhe Rahoveci me 26 pikë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, ndodhur në maj 2023 në Zveçan. Lajmin...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur nga homologu i tij në Maqedoninë e Veriut. Konjufca bëri të ditur se kjo pritje ndodhi...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F. Kennedy Jr. që të kualifikohet për të marrë pjesë në debatin e parë televiziv për...