“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ylli kërcënon Pejën e Sigal Prishtinën në kreun e tabelës

Extra AL PVC

Tashmë janë zhvilluar 13 xhiro në edicionin garues 2022/23 të Superligës së Kosovës në basketboll.

Për dallim ja xhirot e para kur dukej se Peja do të jetë kandidat i pa konkurrencë në këtë garë, tashmë situata ka ndryshuar.

Kampioni në fuqi, Golden Eagle Ylli e nisi jashtëzakonisht dobët këtë edicion duke lënë të zhgënjyer tifozët e saj, por pas xhiros së pestë, skuadra nga Suhareka ndryshoi trajektore dhe tashmë ka regjistruar tetë fitore radhazi, madje duke e mposhtur edhe Pejën në xhiron e fundit.

Në kreun e tabelës është edhe Sigal Prishtina, duke bërë kështu një garë tejët të ngushtë për kreun e tabelës.

Pas 13 xhirove të zhvilluara, tabelën e kryeson Peja me 23 pikë, e pasuar nga Sila Prishtina me 22, kurse Golden Eagle Ylli është i treti me 20 pikë.

Trepça dhe Vëllaznimi mbajnë pozitat katër dhe pesë me nga 19 pikë, Ponte Prizreni renditet i gjashti me 18 pikë, para Bashkimit që ka 17 sosh, kurse tabelën e përmbyllë Rahoveci me 15 pikë në vendin e tetë. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi për Sergino Dest, pas një lëndimi serioz të ligamentit të kryqëzuar të përparmë. Blaugranët mund të...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë dhe sipas tij tashmë jemi bashkuar. Ai ka thënë se emri...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca e radhës ndaj Dragisha Millenkoviq, i akuzuar për krime lufte në Kosovë. Në këtë seancë janë...