Të fundit:

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Ylli i Interit e pranon se kishte kontakte me Tottenhamin, ka një lutje për Skriniar

ISP Broadcast

Skuadra e Tottenhamit dëshironte të bënte përforcime në repartin e mbrojtjes, dhe trajneri Antonio Conte kishte sytë te lojtarët e ish-skuadrës së tij, Interit.

Fillimisht, raportohej se Tottenhami e dëshiron me çdo kusht mbrojtësin Milan Skriniar, për të cilin interesim serioz po tregon edhe gjiganti francez, Paris Saint-Germain.

Por, përveç Skriniar, Tottehami e dëshironte edhe bashkëlojtarin e tij, Alessandro Bastonin, dhe ky i fundit e ka pranuar se kishte pasur kontakte me skuadrën angleze.

“Kishte disa kontakte me Tottenhamin në verën e kaluar, është e vërtetë por unë jam i lumtur me zgjidhjen time. Jam i lumtur këtu te Interi”, tha Bastoni për “Corriere dello Sport”.

Po ashtu, mbrojtësi italian kishte edhe një lutje për Milan Skriniar, duke thënë se shpreson që edhe ai të vazhdojë të ardhmen në “Giueseppe Meazza”.

“Unë shpresoj që Milan Skriniar do të qëndrojë këtu po ashtu”, tha Bastoni.         /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca, mbylli punimet e seancës sotme plenare, ku deputetët debatuan me kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po e mashtron Kuvendin dhe qytetarët për...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se është dakorduar për një marrëveshje emergjence me Serbinë, që mbyll...