Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Veteranët e UÇK-së nga Drenica ngritin flamurin kombëtar në vendin ku ra dëshmor, Mujë Krasniqi dhe 40 ushtarët e tij në Pashtrik

Extra AL PVC

Një grup veteranësh të UÇK-së, kryesisht nga rajoni i Drenicës, kanë ngritur sot një shtizë të gjatë metali me flamurin kombëtar në Bjeshkët e Pashtrikut, atje ku ranë heroikisht 41 dëshmorët e kombit në krye me komandant, Mujë Krasniqin “Kaquçi”.

Pjesë e këtij aktiviteti ishte edhe Xhevdet Qeriqi, Muhamet Kuka e shumë veteranë tjerë.

Postimi i plotë i Qeriqit:

Po afrohet 14 Dhjetori, Përvjetori i 24- të i rënjes të 41 Dëshmorëve të kombit.

Në prag të këtij përvjetori, sot bashkë me bashkëluftarët Xhevdet Topalli Muhamed R Kuka Gazmend Nebihu Sefedin Istogu Mehmet Gradica Avdullah Leci dhe shoku i ynë Idriz Gashi e vendosëm një shtizë të gjatë me flamurin kombëtar, pranë pllakës të Dëshmorëve.

Lavdi e përjetshme për të gjithë dëshmorët e rënë në këtë betejë në krye me komandant Mujë Krasniqi KAPUQI 🇦🇱

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, ndodhur në maj 2023 në Zveçan. Lajmin...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur nga homologu i tij në Maqedoninë e Veriut. Konjufca bëri të ditur se kjo pritje ndodhi...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F. Kennedy Jr. që të kualifikohet për të marrë pjesë në debatin e parë televiziv për...