Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

Veteranët e UÇK-së nga Drenica ngritin flamurin kombëtar në vendin ku ra dëshmor, Mujë Krasniqi dhe 40 ushtarët e tij në Pashtrik

ISP Broadcast

Një grup veteranësh të UÇK-së, kryesisht nga rajoni i Drenicës, kanë ngritur sot një shtizë të gjatë metali me flamurin kombëtar në Bjeshkët e Pashtrikut, atje ku ranë heroikisht 41 dëshmorët e kombit në krye me komandant, Mujë Krasniqin “Kaquçi”.

Pjesë e këtij aktiviteti ishte edhe Xhevdet Qeriqi, Muhamet Kuka e shumë veteranë tjerë.

Postimi i plotë i Qeriqit:

Po afrohet 14 Dhjetori, Përvjetori i 24- të i rënjes të 41 Dëshmorëve të kombit.

Në prag të këtij përvjetori, sot bashkë me bashkëluftarët Xhevdet Topalli Muhamed R Kuka Gazmend Nebihu Sefedin Istogu Mehmet Gradica Avdullah Leci dhe shoku i ynë Idriz Gashi e vendosëm një shtizë të gjatë me flamurin kombëtar, pranë pllakës të Dëshmorëve.

Lavdi e përjetshme për të gjithë dëshmorët e rënë në këtë betejë në krye me komandant Mujë Krasniqi KAPUQI 🇦🇱

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...