Të fundit:

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Vendosni lëvoren e limonit në pjatalarëse dhe enët tuaja do të kenë shkëlqim të lartë

ISP Broadcast

Në vend që të hidhni lëvozhgën e shtrydhur të limonit, vendoseni në pjatalarëse. Ky është një trik falas dhe i thjeshtë që ia vlen ta provoni. Tingëllon e çuditshme, por shikoni se si funksionon kjo metodë e larjes së enëve.

Në këtë mënyrë do të largoni aromat e pakëndshme. Ndonjëherë pjatalarëse ka një erë pak të pakëndshme. Por kjo nuk është më puna juaj. Tani kuzhina juaj do të mbushet me një aromë freskuese agrume. Dhe kjo nuk është e gjitha.

Një lëvozhgë limoni në makinë larëse enësh do të ndihmojë gjithashtu në heqjen e mbetjeve nga gotat ose takëmet. Kjo frutë gjithashtu ka veti antibakteriale dhe antimykotike, kështu që në mënyrë natyrale do të ndihmojë në dezinfektimin e pajisjeve dhe enëve.

Lëkura e limonit në makinë larëse enësh është një mënyrë pastrimi natyrale, ekologjike, e lirë dhe e sigurt. Nëse jeni të ndërgjegjshëm ndaj shëndetit, të ndërgjegjshëm ndaj mjedisit dhe nuk dëshironi të humbisni para, ky trik është për ju.

Tani nuk do ta hidhni kurrë lëvozhgën pasi të keni shtrydhur një limon. Është shumë më mirë ta vendosni në pjatalarëse. Vetëm mos harroni të hiqni të gjitha farat. Ato mund të dëmtojnë pajisjen tuaj. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca,...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka...

Ahmeti në Kuvendin e Shqipërisë, njofton për të arriturat e Kosovës

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti,...

​Ka përfunduar debati parlamentar në Kuvendin e Kosovës për dialogun me Serbinë

Pas rreth 12 orësh, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjfuca, mbylli punimet e seancës sotme plenare, ku deputetët debatuan me kryeministrin Albin Kurti, për marrëveshjen...

Gashi: Kurti po mashtron qytetarët, krijoi autonomi territoriale për serbët në Kosovë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se kryeministri, Albin Kurti po e mashtron Kuvendin dhe qytetarët për...

Shala për marrëveshjen e Ohrit: Ka kërkesa vetëm teorike ndaj Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se është dakorduar për një marrëveshje emergjence me Serbinë, që mbyll...