Të fundit:

Deputeti i PDK-së rrënqeth me fjalët për nënën: 7 fëmijë i kanë humb deri kam lind unë

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, së fundmi ka rrënqeth...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Vendosni lëvoren e limonit në pjatalarëse dhe enët tuaja do të kenë shkëlqim të lartë

Extra AL PVC

Në vend që të hidhni lëvozhgën e shtrydhur të limonit, vendoseni në pjatalarëse. Ky është një trik falas dhe i thjeshtë që ia vlen ta provoni. Tingëllon e çuditshme, por shikoni se si funksionon kjo metodë e larjes së enëve.

Në këtë mënyrë do të largoni aromat e pakëndshme. Ndonjëherë pjatalarëse ka një erë pak të pakëndshme. Por kjo nuk është më puna juaj. Tani kuzhina juaj do të mbushet me një aromë freskuese agrume. Dhe kjo nuk është e gjitha.

Një lëvozhgë limoni në makinë larëse enësh do të ndihmojë gjithashtu në heqjen e mbetjeve nga gotat ose takëmet. Kjo frutë gjithashtu ka veti antibakteriale dhe antimykotike, kështu që në mënyrë natyrale do të ndihmojë në dezinfektimin e pajisjeve dhe enëve.

Lëkura e limonit në makinë larëse enësh është një mënyrë pastrimi natyrale, ekologjike, e lirë dhe e sigurt. Nëse jeni të ndërgjegjshëm ndaj shëndetit, të ndërgjegjshëm ndaj mjedisit dhe nuk dëshironi të humbisni para, ky trik është për ju.

Tani nuk do ta hidhni kurrë lëvozhgën pasi të keni shtrydhur një limon. Është shumë më mirë ta vendosni në pjatalarëse. Vetëm mos harroni të hiqni të gjitha farat. Ato mund të dëmtojnë pajisjen tuaj. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Deputeti i PDK-së rrënqeth me fjalët për nënën: 7 fëmijë i kanë humb deri kam lind unë

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, së fundmi ka rrënqeth...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar...

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për...

Deputeti i PDK-së rrënqeth me fjalët për nënën: 7 fëmijë i kanë humb deri kam lind unë

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, së fundmi ka rrënqeth me fjalët për raportin e tij me nënën, teksa ka treguar detaje mjaft emocionuese. “7 fëmijë...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me klubin e Bayer Leverkusenit në Bundesligë. Xhaka ka shënuar të premten në sfidën që Leverkuseni po...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar për në Londër të Mbretërisë së Bashkuar. Ai, së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe...