IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë...

Kandidatët s’e kaluan testin me shkrim, anulohet konkursi për drejtor të Spitalit të Ferizajt

Asnjëri prej 2 kandidatëve që kanë hyrë në test...

Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Vdes ish-trajneri i Real Madridit

Extra AL PVC

Ish-trajneri i Real Madridit dhe Deportivo La Corunas, Arsenio Iglesias ka ndërruar jetë në moshën 92 vjeçare.

Trajneri i njohur dhe legjendar morri drejtimin e shumë klubeve spanjolle gjatë karrierës së tij, e cila zgjati 41 vite nga 1967 deri në vitin 2008.

Iglesias njihet më shumë për kohën e tij te Deportivo La Coruna, ku ai kaloi katër sezone dhe e fitoi Kupën e Mbretit në vitin 1995.

Gjatë kohës kur ishte lojtar, Iglesias u paraqit për klube të njohura spanjolle si Deportivon, Sevillan dhe Granadan, para se të pensionohej në vitin 1966.

Ai e filloi karrierën si trajner në vitin 1967, duke marrë drejtimin e skuadrës B të Deportivo La Corunas, Deportivo Fabril.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë...

Kandidatët s’e kaluan testin me shkrim, anulohet konkursi për drejtor të Spitalit të Ferizajt

Asnjëri prej 2 kandidatëve që kanë hyrë në test...

Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi...

Zgjedhet lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

UEFA e ka publikuar fituesin e çmimit të lojtarit...

IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e kapitenit policor Riza Murati, i cili është shef i Sektorit qendror...

Kandidatët s’e kaluan testin me shkrim, anulohet konkursi për drejtor të Spitalit të Ferizajt

Asnjëri prej 2 kandidatëve që kanë hyrë në test me shkrim për t’u bërë drejtor i Spitalit të Ferizajt, Ragip Bytyqi dhe Gzim Shala...

Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi kryeministrin Kurti për themelimin e Asociacionit të komunave më shumicë serbe, aq më tepër do...