Të fundit:

Policia jep detaje për aksidentin me fatalitet në rrugën “C”

Mbrëmë ka ndodhur një aksident me fatalitet në rrugën...

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit...

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të...
ISP BroadcastISP Broadcast

Vdekja e shtatzënës, Prokuroria: Rasti është duke u trajtuar me seriozitetin më të lartë

ISP Broadcast

Prokuroria Themelore në Prishtinë, sot ka informuar se deri më tani janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore lidhur me vrasjen e shtatzënës.

Prokuroria ka potencuar se ky rast është duke u trajtuar me seriozitetin më të lartë.

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, njofton opinionin publik lidhur me çështjen penale kundër të pandehurit S.H. i dyshuar se ka kryer veprat penale ”Vrasje e rëndë” nga neni 173 paragrafi 1 pika 1.2 të KPKR-së, si dhe ”Mbajtja në pronësi kontrolle ose posedim të pa autorizuar të armëve” nga neni 366 paragrafi 1 të KPRK-së dhe veprën penale ”Mospërfillja e Gjykatës” nga neni 393 paragrafi 1 të KPRK-së. Prokuroria e Prishtinës njofton se nga momenti kur është pranuar informata për kryerjen e veprës penale e deri më tani janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për sigurimin e provave dhe sigurimin e pranisë së të pandehurit në procedurë, si dhe me të pranuar informatën lidhur me rastin prokurori kujdestar menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes së bashku me gjitha njësitet relevante policore.”, është bërë e ditur në komunikatë.

Sot, në varrezat e reja të fshatit Llugaxhi të Lipjanit është varrosur shtatzëna 35-vjeçare, e cila është vrarë nga ish-bashkëshorti i saj. Familjarë e qytetarë të shumtë kanë marrë pjesë në varrimin e së ndjerës. Në varrim kanë marrë pjesë edhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti dhe ai i Shtimes, Qemajl Aliu.

Mbrëmjen e së mërkurës, një burrë (S.H) ka vrarë ish-bashkëshorten e tij shtatzënë në oborrin e objektit të Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë. Gruaja shtatzënë, siç është raportuar, ka qenë duke pritur për të lindur. Gjykata Themelore e Ferizajt ka njoftuar se ka pasur urdhër-mbrojtje ndaj 35-vjeçares, e cila është vrarë në oborrin e QKUK-së.

Ndërkohë, Ministri i Brendshëm, Xheal Sveçla ka deklaruar se i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë në oborrin e QKUK-së ka kryer vetëvrasje.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Policia jep detaje për aksidentin me fatalitet në rrugën “C”

Mbrëmë ka ndodhur një aksident me fatalitet në rrugën...

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit...

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të...

Memli Krasniqi bënë homazhe tek shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi bashkë...

Policia jep detaje për aksidentin me fatalitet në rrugën “C”

Mbrëmë ka ndodhur një aksident me fatalitet në rrugën “C”, ku një grua është goditur me veturë nga një person. Sipas policisë, deri tek aksidenti...

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacional Çlirimtare e Shqipërisë...

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërkaq në viset e larta edhe reshje...