Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...

Zogaj: Askush nuk u dënua për masakrën e Burgut të Dubravës

25 vjet më parë, në Burgun e Dubravës ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Vazhdojnë punimet në rregullimin e rrugës “Ibrahim Mazreku” në Malishevë

Extra AL PVC

Në bazë të projektit të filluar në vjeshtën e vitit 2022, ndërtimi i rrugës “Ibrahim Mazreku” me tërë infrastrukturën përcjellëse të saj, është duke vazhduar sipas dinamikës së paraparë për realizimin e projektit.

Kryetari i Komunës së Malishevës, tha se po e realizojnë premtimin e bërë gjatë fushatës zgjedhore për “Malishevën urbane”, e gjithë kjo që qyteti të marrë pamje sa më të bukur.

Segmenti i rrugës “ Ibrahim Mazreku”, sipas kryetarit Kastrati, parashihet të përurohet më 16 Qershor, pikërisht në ditën e Çlirimit të Malishevës.

Me përfundimin e një segmenti të Rrugës “Ibrahim Mazreku”, do të kemi lirim dhe mosngarkesë për zhvillimin e bizneseve dhe të qarkullimit rrugor.

Në lidhje me këtë temë kemi marrë disa mendime të qytetarëve se sa të dobishëm e shohin këtë projekt për Malishevën.

Ata u shprehen se ky është projekti më i mirë që ka ndodhur ndonjëherë në Malishevë.

Në kuadër të investimeve janë bërë disa në këtë komunë si në qendrën e Mjekësisë Familjare, në shkollën e mesme të lartë, gjimnazin Hamdi Berisha dhe në projektin “Malisheva Urbane”.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...

Zogaj: Askush nuk u dënua për masakrën e Burgut të Dubravës

25 vjet më parë, në Burgun e Dubravës ka...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka pranuar një informatë për një rrahje në rrugën ,,12 Qershori” në Shtime. Sipas policisë dyshohet...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë e diplomimit në Kolegjin Morehouse se i dëgjonte zërat e atyre që protestonin kundër luftës...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e vërtetë që Enver Sekiraqa është arratisur nga Kosova. "Meqe ra fjala, Enver Sekiraqa nuk eshte arratisur,...