Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

​U përurua një shkollë e re dhe u vu gurëthemeli i një Palestre Sportive në Komunën e Istogut

ISP Broadcast

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci bashkë me kryetarin e Komunës së Istogut, Ilir Ferati kanë përuruar objektin e ri të Shkollës Fillore të Mesme të Ulët ” Fan Noli” në fshatin Llukavc dhe kanë vën gurëthemelin e Palestrës Sportive në Gjimnazin “Haxhi Zeka” në Istog.

Ministrja Nagavci fillimisht është takuar me kryetarin Ferati dhe bashkëpunëtorët e tij, me të cilët ka biseduar për gjendjen e arsimit në këtë komunë dhe nevojën e bashkëpunimit në mes të nivelit qendror dhe atij lokal, për realizimin me sukses të projekteve.

Nagavci me rastin e vënies së gurëthemelit ka theksuar se, krahas punës që po bëhet në ngritjen e cilësisë në arsim, MAShTI po investon edhe më tutje në infrastrukturë shkollore dhe atë përcjellëse, për të siguruar kushte sa më të mira për nxënësit tanë.

Ndërsa, në ceremoninë e përurimit të objektit të ri të shkollës “Fan Noli”, në fshatin Llukavc, Nagavci pasi uroi nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit për ndërtimin e shkollës së re, theksoi se, ndërtimi i objekteve të reja shkollore i kontribuon mësimdhënies së avancuar dhe edukimit të gjeneratave të reja në frymën bashkëkohore, të përgatitura për zhvillimin e vendit.

Ndryshe, ndërtimi i shkollës në fshatin Llukavc është investim i Ministrisë së Arsimit, në vlerë rreth 500 mijë euro, ndërsa objekti i Palestrës Sportive do të kushtojë mbi 300 mijë euro. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...