Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tirana dhe Vllaznia përballen sot për trofeun e Superkupës së Shqipërisë

Extra AL PVC

Superkupa e Shqipërisë është një ndeshje e cila luhet mes fituesit të Superligës së Shqipërisë dhe atij të Kupës së Shqipërisë.

Sonte me fillim nga ora 19:00 stadiumi “Air Albania” do të jetë nikoqir i përballjes mes Tiranës dhe skuadrës së Vllaznisë.

Tirana është kampione aktuale e Superligës së Shqipërisë, ndërsa Vllaznisë iu desh ta mposht Laçin 2:1 në finale të Kupës së Shqipërisë për të arritur në finalen e Superkupës.

Të dy këto skuadra u përballën për herë të fundit në muajin nëntor të këtij viti në kuadër të kampionatit shqiptar, ku ndeshja përfundoi pa fitues me rezultat të barabartë 0:0.

Deri tani, janë zhvilluar plot 28 finale të Superkupës së Shqipërisë, ku skuadra më e suksesshme është Tirana duke e fituar trofeun në fjalë në 11 raste.

Kampioni aktual i Superkupës së Shqipërisë është Teuta, e cila në finalen e 28 gushtit të vitit 2021 e mposhti 3:0 Teutën.

19:00 Tirana – Vllaznia (Stadiumi Air Albania).   /TV Arbëria  

spot_img

Të fundit

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, i cili është zhdukur...

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, i cili është zhdukur në malet e Iranit pas përplasjes së helikopterit pranë kufirit me Azerbajxhanin, është një protagonist...

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin e Nënsekretares për Diplomaci, Liz Allen, me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Në njoftimin e DASH...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë fund beqarisë. Dyshja kanë publikuar një fotografi në rrjetin social “Instagram” ku shihen të veshur si...