Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Extra AL PVC

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike.

Ndonëse zënkë simpatike, kjo përleshje televizive ende nuk ka arritur ta marrë vëmendjen e merituar. Zënka u regjistrua në Klan Kosova. Ka qenë Ramabaja që nisi përqeshjen ndaj Zekës.

Nuk i pëlqenin fjalët e Zekës kur kritikonte Kurtin për Asociacionin. Pas disa fjalëve me pak ofenduese, Rambaja zbrazi artilerinë e rëndë.

“Ti e ke që të kemi rrëzu prej provimeve”, i tha Ramabaja gazetarit Zeka, pasi ky vazhdimisht e quante akademik analistin e VV’së. Kjo ironi e nervozoi Ramabajën.

Moderatorja e pyeti Zekën se a është e vërtetë që Ramabaja të ka rrëzuar nga provimet. Ramabaja sqaroi më pas se Zekën e rrëzuan shokët e tij. Ndërsa Zeka pohoi se e ka kryer fakultetin.

Me notë mesatare 9.8”, ishte përgjigja e Zekës.

Ke mundur ta blesh dikund diplomën edhe me 10”, ishte replika e Ramabajës.

Të dytë më pas shpërthyen në ofendime duke e quajtur sharlatan njëri-tjetrin.

Pjesa e zënkës së Ramabajës dhe Zekës nga minuta e 30:

spot_img

Të fundit

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga ana e Iranit. “Qytetarët izraelitë, në vitet e fundit, dhe aq më tepër në javët e...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një analizë lidhur me mundësinë e shpërthimit të luftës ndërmjet Izraelit dhe grupit terrorist palestinez të...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka thënë një zëdhënës i Forcave të Mbrojtjes të Izraelit, njofton CNN. Zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari...