Të fundit:

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë...

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zhvillimet e fundit në Kosovë, ngjarjet tragjike dhe dështimet...

Kurti sot mban takim me kryetarët e komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të zhvillojë...
ISP BroadcastISP Broadcast

Tahiri: Ligji i Pagave të hyjë në fuqi më së largu më 1 shkurt

ISP Broadcast

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri në një konferencë për media ka folur për Ligjin e Pagave.

Ai është shprehur se ky ligj duhet të hyjë në fuqi më së largu më 1 shkurt.

Gjithashtu u shpreh se edhe procedurat e kuvendit duhet të përfundojnë sa më shpejtë.

“Ligji i Pagave duhet të hyjë në fuqi më së largu me 1 shkurt, që nënkupton procedurat në Kuvendit e Kosovës duhet të përfundojnë sa më shpejtë që është e mundur”, u shpreh tutje ai.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë...

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zhvillimet e fundit në Kosovë, ngjarjet tragjike dhe dështimet...

Kurti sot mban takim me kryetarët e komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të zhvillojë...

Sot mban mbledhje Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë...

Media për Radoiçiqin: Mjeshtër i jetës dhe i vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë është bastisur nga policia e Kosovës, ka hapur pyetjen për ligjshmërinë e pasurisë së ish-nënkryetarit...

Zgjedhje të jashtëzakonshme në Serbi?

Zhvillimet e fundit në Kosovë, ngjarjet tragjike dhe dështimet e Serbisë, kanë hapur debatin për zgjedhjet e përgjithshme. Po çfarë sjellin këto zgjedhje? Një varg...

Kurti sot mban takim me kryetarët e komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të zhvillojë takim me kryetarët e komunave. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal...