Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: Veri

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Heqja e barrikadave në veri, NATO: Kemi aftësinë për sigurimin e tërë Ballkanit Perëndimor

Të enjten (5 janar 2023), misioni i KFOR-it i udhëhequr nga NATO përfundoi heqjen e disa automjeteve që bllokonin rrugët në veri të Kosovës. Organizata...

BE: Kemi bashkëpunim të ngushtë me NATO-n, kjo është dëshmuar në veri të Kosovës

BE-ja ka një bashkëpunim shumë të ngushtë dhe të mirë me NATO-n, gjë që është dëshmuar edhe në veri të Kosovës, theksoi sot zëdhënësi...

Dorëheqjet e policëve serbë në veri, Policia shpall konkursin për policë të rinj

Pas dorëheqjes së policëve serbë në veri, Policia e Kosovës ka shpallur konkursin për pranimin e policëve të rinj. Në dokumentet që janë publikuar në faqen...

BE-ja vlerëson se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë

Bashkimi Evropian ka vlerësuar se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë. Zëdhënësja e BE-së për politikë të jashtme, Nabila Massrali, të...

KFOR-i: Heqja e barrikadave duhet të bëhet shpejt

KFOR-i mirëpret vendimin e mbrëmshëm për heqjen e barrikadave në veri të Kosovës. Në një komunikatë për media thuhet se heqja e barrikadave duhet të...

KFOR pranë barrikadës në veri

Barrikadat në veri të vendit akoma nuk kanë lëvizur, ndërkohë që situata e përgjithshme e sigurisë aktualisht është e qetë. Ushtarët italianë në kuadër të...

Mbledhja e tatimeve në veri mbetet sfiduese edhe për ATK-në

Administrata Tatimore e Kosovës gjatë periudhës janar-dhjetor të këtij viti ka realizuar të hyra tatimore mbi 720 milionë euro. Zhvillimet tensionuese muajve të fundit në...

Haradinaj: Falë ShBA-ve dhe BE-së, u gjet zgjidhja për mos eskalimin e situatës në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se falë ShBA-ve dhe BE-së, edhe njëherë u gjet zgjidhja për mos...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...