Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: serbet

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Serbët protestojnë në Beograd kundër Propozimit të BE-së, fyejnë presidentin Vuçiq dhe shqiptarët e Kosovës

Në Beograd, sot në platonë përballë Fakultetit Filozofik u mbajt një protestë e djathtistëve kundër planit evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe...

Serbët kundërshtojnë praninë e Petkoviqit dhe krerëve të Listës Serbe: Turp të keni, shqiptarët po na ruajnë

Gjatë ceremonisë qendrore të ndezjes së pemës së Krishtlindjes, që u mbajt këtë vit në Zubin Potok, serbët e mbledhur kanë brohoritur edhe kundër...

FSK në Veri, Vuçiq e rithekson se ia doli ta bindë NATO-n që duhet të pyetën edhe serbët atje

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka theksuar se e ka bindur NATO-n që kur Forcat e Sigurisë së Kosovës të shkojnë në veri të...

Kurti fton serbët që të aplikojnë për punë në institucionet e Kosovës

Kryeministri, Albin Kurti ka ftuar serbët e Kosovës që të aplikojnë për punë në institucionet e vendit në mënyrë që të nbushin zbrazëtriat e...

Barrikadat e reja në veri, paralajmëron Bajqinovci: Nuk do të qëndrojnë edhe gjatë

Edhe pse thirrjet për heqjen e barrikadave në veri po vazhdojnë, serbët kanë vendosur barrikada të reja në dy lokacione. Policia ka thënë se grupe...

Serbët vendosin edhe një tjetër barrikadë, bllokojnë qarkullimin për në Zveçan

Edhe një barrikadë tjetër e përbërë prej dy kamionëve të mbushur me zhavorr është vendosur sot rreth orës 8:00 të mëngjesit në rrugën magjistrale...

Petkoviq: Serbët respektojnë KFOR-in dhe EULEX-in, por s’është punë e tyre heqja e barrikadave

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq ka thënë se serbët në veri të Kosovës e respektojnë KFOR-in...

Serbët në veri sot protestojnë kundër deklaratave të Kurtit dhe ambasadorit gjerman

I ashtuquajturi shtabi i krizës në veri të vendit, i formuar nga serbët lokalë, ka ftuar qytetarët në "protestën më të madhe ndonjëherë" që...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj...