Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: Qeveria e Kosovës

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Quni: Qeveria e Kosovës mos të vazhdojë të bie në kurthet e Serbisë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës, siç tha mos të vazhdojë të bie në kurthin e...

Qeveria e vendosur ta ndalë tregtinë joformale, Kurti: Jemi të parët në rajon sa i përket sundimit të ligjit

Kryeministri i Kosovës, Albi Kurti, ka thënë se Kosova qëndron më mirë në sundimin e ligjit sesa vendet e rajonit. Sipas tij, Kosova radhitet...

Kurti njofton për vendimet që morën në mbledhjen e djeshme

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar për vendimet që ka marrë Qeveria e Kosovës në mbledhjen e djeshme. Kurti ka bërë me dije se në këtë...

Trajkoviq e godet shefin: Kurti ua heq serbëve të drejtat e fituara

Rada Trajkoviqin nuk e ka zbutur fakti që së fundmi u bë pjesë e Qeverisë së Kosovës, duke u emëruar këshilltare e ministrit të...

SHBA-të kërkojnë që të lejohet regjistrimi bashkësive fetare pavarësisht numrit të anëtarëve

Në dëgjimin publik për projektligjin e Lirive Fetare, Ambasada Amerikane në Kosovë ka kërkuar që të lejohet regjistrimi i bashkësive fetare pavarësisht numrit të...

Lekaj: Qeveri hajgare, po u tregon qytetarëve si të vishen e lahen dhe si t’i izolojnë shtëpitë

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka kritikuar Qeverinë për masat lidhur me krizën energjetike. Ai në seancën e jashtëzakonshme në Kuvend për këtë temë...

LDK kritikon Qeverinë dhe KEK-un për dështimin e remontit në Njësinë A-5

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka kritikuar Qeverinë dhe Korporatën Energjetike të Kosovës për dështimin e mbajtjes në...

Kurti udhëton për në Austri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Vjenë të Austrisë. Siç ka informuar sot Qeveria, Kurti në Vjenë do të marrë pjesë në...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...