Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP Broadcast

Superliga e Kosovës, kampioni përballet me Trepçën ’89

Extra AL PVC

Sonte me fillim nga ora 13:00 do të zhvillohet ndeshja e mbetur e Superligës së Kosovës, respektivisht xhiros së tretë, ku në stadiumin “Riza Lushta”, Ballkani do të përballet me Trepçën ’89.

Kampioni aktual, Ballkani do të synojë me çdo kusht fitoren sot, që ta zbus diferencën e pikëve me liderin e tabelës, Dritën.

Në xhiron e fundit të zhvilluar, Ballkani e mposhti Gjilanin me rezultat 3:0, kurse Trepça ’89 u mposht nga Prishtina 3:0.

Momentalisht, pas 15 ndeshjeve Ballkani zë vendin e dytë në tabelë në kuotën e 33 pikëve, pesë sosh më pak se vendi i parë, Drita, por me tre ndeshje më pak të zhvilluara.

Në anën tjetër, Trepça ’89 pas 17 ndeshjeve të zhvilluara renditet në vendin e nëntë në tabelë me 18 pikë të arkëtuara.

Takimi i fundit mes Ballkani dhe Trepçës ’89 daton në muajin tetor të këtij viti, ku asokohe kampioni nga Kosova  regjistroi fitore me rezultat solid, 2:0.

13:00 Trepça ’89 – Ballkani (Stadiumi Riza Lushta).

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj qeverisjes komunale në Gjilan nga Lëvizja Vetëvendosje. Ai thotë se për tri vjet qeverisje nga ana...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel sot paradite. Zënka e tyre ka pasur të bëjë me përgatitjen akademike. Ndonëse zënkë simpatike, kjo...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet gjithmonë e më shpesh pas sulmit të armatosur në Banjskë, dhe mes paralajmërimeve të autoriteteve...