Të fundit:

Personat me aftësi të kufizuar kritikojnë komisionin vlerësues mjekësor

Përfaqësues të Shoqatës HANDIKOS kanë kritikuar punën e komisionit...

I qetë dhe me kokën lart, del në gjykatë 80-vjeçari shqiptar që vrau gruan dhe vëllanë (FOTO)

80-vjeçari Xhevit Sinani i cili vrau bashkëshorten dhe vëllanë,...

Publikohet online draft-statuti i Asociacionit, hartuesit thonë që është në vijë me Kushtetutën e Kosovës

“Instituti Friedrich-Ebert-Stiftung” dhe “Instituti Evropian për Paqe” kanë publikuar...
ISP BroadcastISP Broadcast

Super KB Prishtina, mposht nënkampionin e ENBL

ISP Broadcast

Gjiganti i basketbollit, KB Prishtina ka shkëlqyer sot në Evropë, duke mposhtur nënkampionin e Ligës ENBL.

Në përballjen që u zhvillua në “TalTech Spordihoone”, KB Prishtina e ka mposhtur KB Siauliai me rezultat bindës 91:67, ndeshje kjo e vlefshme për garat evropiane.

Gjiganti ishte gjatë tërë ndeshjes më i mirë se ekipi lituanez, i cili njëkohësisht është edhe nënkampionë i ENBL.

Basketbollisti më i mirë i ndeshjes ishte Dustin Thomas me 23 pikë, 10 kërcime dhe dy asistime, kurse më i dalluari te KB Siauliai ishte Kyle Mangas me 18 pikë, dy kërcime dhe tre asistime.

Me fitoren e sotme, Sigal Prishtina ngjitet në vendin e tretë në tabelën e Grupit A në kuotën e shtatë pikëve, krahas Siauliai që renditet në vendin e gjashtë me gjashtë pikë të arkëtuara.

Rezultati final i ndeshjes, 91:67 në favor të Sigal Prishtinës.

spot_img

Të fundit

​E papritur, Bayerni siguron shërbimet e yllit të Manchester Cityt

Mbrojtësi i Manchester Cityt , Joao Cancelo , do...

Personat me aftësi të kufizuar kritikojnë komisionin vlerësues mjekësor

Përfaqësues të Shoqatës HANDIKOS kanë kritikuar punën e komisionit...

​UEFA tregon se çfarë do të ndodh me gjyqtarët anësor kundrejt zhvillimeve teknologjike

Zhvillimi i teknologjisë VAR dhe përdorimi i saj gjithnjë...

I qetë dhe me kokën lart, del në gjykatë 80-vjeçari shqiptar që vrau gruan dhe vëllanë (FOTO)

80-vjeçari Xhevit Sinani i cili vrau bashkëshorten dhe vëllanë,...

​E papritur, Bayerni siguron shërbimet e yllit të Manchester Cityt

Mbrojtësi i Manchester Cityt , Joao Cancelo , do t'i bashkohet Bayern Munichut në formë huazimi. Marrëveshja e huazimit të Cancelos ka të ngjarë të...

Personat me aftësi të kufizuar kritikojnë komisionin vlerësues mjekësor

Përfaqësues të Shoqatës HANDIKOS kanë kritikuar punën e komisionit vlerësues mjekësor për statusin dhe të drejtat e personave paraplegjikë dhe tetraplegjikë. Ata kanë biseduar...

​UEFA tregon se çfarë do të ndodh me gjyqtarët anësor kundrejt zhvillimeve teknologjike

Zhvillimi i teknologjisë VAR dhe përdorimi i saj gjithnjë e më i madh në ndeshjet e futbollit ka bërë që të vihet në dyshim...