Pas paralajmërimit të serbëve për protesta në Jarinjë, kjo është gjendja në këtë pikë kufitare

Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht...

Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Sulmohet policia në Zveçan, lëndohet një polic

Extra AL PVC

Një polic është plagosur në fshatin Serbovc, të komunës së Zveçanit.

Incidenti ndodhi mbrëmë pak para mesnatës, ndërsa është shkaktuar nga persona të cilët ishin të armatosur me armë të gjata.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se njësitet e saj ishin në detyra të rregullta në patrullim, kur edhe janë sulmuar.

“Sot me datë 08.12.2022, rreth orës 23:00, në fshatin Serbovc, Komuna e Zveçanit, Njësitet policore deri sa kanë qenë në detyra të rregullta, në patrullim, janë sulmuar nga persona të armatosur me armë të gjata, nga një automjet i tipit Audi, ngjyrë hiri, me targa KM”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se polici i lënduar është trajtuar në Qendrën e Mjekësisë Familjare ndërsa vetura e policisë ka pësuar dëme të konsiderueshme.

“Si pasojë e incidentit, një pjesëtar i Policisë së Kosovës është lënduar lehtë dhe janë shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në veturën e policisë. Njësitet relevante policore kanë dalë në vendngjarje, për të kryer hetimet, kurse zyrtari policor i lënduar është transportuar në QKMF për ofrimin e ndihmës mjekësore”.

Policia e Kosovës ka shtuar mbrëmë praninë në veri të Mitrovicës, për shkak të situatës së sigurisë.

Kujtojmë se të mërkurën në veri të vendit ka pasur të shtëna dhe shpërthime nga strukturat ilegale serbe.      /TV  Arbëria 

spot_img

Të fundit

Pas paralajmërimit të serbëve për protesta në Jarinjë, kjo është gjendja në këtë pikë kufitare

Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht...

Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush...

Në fund të rrugëtimit të “BBV3”, Sara bën dedikimin emocionues për Bardhin

Siç e dimë, sonte është mbrëmja e fundit e...

Ja kur pritet të martohet Dafina Zeqiri

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri muaj më parë ka...

Pas paralajmërimit të serbëve për protesta në Jarinjë, kjo është gjendja në këtë pikë kufitare

Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht në zonën afër pikë-kalimit kufitar me Kosovën, në Jarinjë. Aktualisht situata është e qetë në këtë...

Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar heroin e kombit Fadil Nimani në përvjetorin e rënies. Haradinaj ka thënë se...

Në fund të rrugëtimit të “BBV3”, Sara bën dedikimin emocionues për Bardhin

Siç e dimë, sonte është mbrëmja e fundit e edicionit të tretë të formatit të “BBV” ku një prej 5 finalistëve do të fitojë...