Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Banueset në Qendrën Studentore të Prishtinës pretendojnë se rojtari i konviktit qëndron shpeshherë në dhomat e studenteve vajza

ISP Broadcast

Disa studente të cilat banojnë në konviktin numër 5 në Prishtinë, kanë shprehur shqetësim nga prania e një pjesëtari të sigurimit në korridorin e këtij konvikti në orët e vona të natës.

Vlera Dani, banuese në konviktin numër 5 në Prishtinë, natën që shkoi kishte shqetësime.

Ndërsa, përmes rrjetit social Facebook, ajo ka treguar se roja i konviktit, sipas saj, në orët e vona të natës së djeshme ishte i pranishëm në një nga dhomat e vajzave në konvikt, teksa disa nga vajzat kanë thënë se nuk është hera e parë që po ndodh kjo.

Këtë pastaj ajo e raportoi te drejtoria e Qendrës së Studentëve.

“Dmth mbrëmë në ora 23:00 e pak, shkojmë me u anku për diçka krejt tjetër te rojtari i konviktit nr.5. Shkojmë aty i gjejme dy vajza që i kishte lënë roja të ruajnë pak se i kishte pasur disa punë. Rastësisht një vajzë n’korridor tha që e ka parë duke hyrë në dhomë të disa vajzave, e që disa banore aty thanë që nuk është hera e parë që po ndodh”, ka shkruar Dani në facebook.

Këto raste të cilat u denoncuan, u trajtuan nga Drejtoria e Qendres së Studentëve, me ç’rast, punëtori në fjalë u pezullua nga puna.

Postimi i saj i plotë pa ndërhyrje:

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...