Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

​Sigal Prishtina shumë e fortë për Rahovecin

Extra AL PVC

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 97:66 (25:13, 21:23, 22:16, 29:14), në xhiron e 13-të të Prince Caffe Superligës.

Prishtinasit kanë nëntë fitore e katër humbje, kurse rahovecasit dy fitore e 11 humbje.

Vendasit e nisën ndeshjen më mirë dhe nga fillimi ishin në epërsi, ndërsa çerekun e parë e fituan bindshëm 25:13. Në periudhën e dytë kryeqytetasit disa herë ishin në epërsi deri në 15 pikë, kurse mysafirët afronin shifrat, kurse skuadrat shkuan në pushim me rezultat 46:36.

Vreshtarët ngushtuan shifrat në 51:46, por më pas bardhekaltrit filluan shkëputjen, duke shkuar në 16 pikë, 68:52, sa ishin shifrat pas 30 minutash. Në dhjetë minutat e fundit epërsia vetëm sa thellohej dhe Sigal Prishtina fitoi 97:66.

Te Sigal Prishtina u dalluan Dustin Thomas me 20 pikë e shtatë kërcime, Dardan Berisha me 25 pikë dhe Brooks Debisschop me 16 pikë e dhjetë kërcime, kurse te Rahoveci më i miri ishte Isaiah Manderson me 19 pikë e dhjetë kërcime.

 

spot_img

Të fundit

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit,...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Disa shpenzime për fëmijët janë të panevojshme

Të rrisësh fëmijë, këtë e dinë të gjithë prindërit, është e kushtueshme. Sipas statistikave, një familje amerikane shpenzon rreth 11 000 dollarë vetëm për vitin...

Trëndafili i egër, thesari i maleve shqiptare

Trëndafili i egër (Rosa Canina) është shkurre e egër deri në tre metra e degëzuar dhe me gjemba të fortë, me lule në ngjyrë...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen e Izraelit mbetet “i hekurt” dhe se nuk dëshiron të shohë një luftë më të...